Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzecznik Praw Pacjenta z kontrolą w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Rzecznik Praw Pacjenta wszczął kontrolę w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. To efekt naszej publikacji, w której opisaliśmy śmierć młodego mężczyzny pod placówką, gdzie wcześniej przebywał.
Rzecznik Praw Pacjenta z kontrolą w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

Źródło: mat. prasowe MSWIA

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie naruszenia prawa pacjenta do świadczeń zdrowotnych. Chodzi o bulwersującą opinię publiczną nagłą śmierć pacjenta szpitala MSWiA. Przypomnijmy, w poniedziałek w artykule: Błagał o pomoc lekarzy. Zmarł przed szpitalem MSWiA, na podstawie relacji świadków oraz informatora opisaliśmy śmierć ok. 30-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 29 kwietnia po południu. Według naszych nieoficjalnych ustaleń zmarły hospitalizowany był wcześniej na izbie przyjęć rzeszowskiego szpitala MSWiA z powodów kardiologicznych. Po kilku godzinach został wypisany do domu. Na pobliskim przystanku, kilkanaście minut po opuszczeniu placówki medycznej, upadł na ziemię. Pomimo wysiłków ratowników medycznych i lekarzy zmarł. 

Rzecznik Praw Pacjenta: przeglądniemy dokumentację medyczną pacjenta

- W ramach postępowania wystąpiliśmy do Pana Zbigniewa Ludwika Widomskiego Kierownika Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Samodzielnego Publicznego Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie o odniesienie się do przedstawionych zastrzeżeń oraz nadesłanie dokumentacji medycznej pacjenta w terminie 3 dni od dnia otrzymania pisma - poinformowała nas w środę Katarzyna Wolska z biura Rzecznika Praw Pacjenta, zaznaczając jednak, że "dopiero analiza całokształtu zgromadzonego materiału dowodowego pozwoli ocenić, czy doszło do naruszenia prawa pacjenta". 

Badaniem opisywanej przez nas sprawy śmierci młodego mężczyzny, zajmują się także służby wojewody podkarpackiego i Narodowy Fundusz Zdrowia

Poseł Adam Dziedzic zapowiada kontrolę. Prokuratura wszczyna czynności wyjaśniające

Przypomnijmy także, że redakcja Halo Rzeszów oczekuje na oficjalny komunikat resortu MSWiA w Warszawie. Dyrekcja rzeszowskiego szpitala przy ul. Krakowskiej nie chce z nami rozmawiać. 

Sprawa budzi jednak niepokój społeczeństwa. W Internecie ciągle pojawiają się kolejne relacje pacjentów, którzy mieli styczność z doktor Z., a opisywane sytuacje odnoszą się głównie do problemów kardiologicznych. 

We wtorek (7.05.) podkarpacki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Dziedzic przekazał w mediach społecznościowych, że przeprowadzi kontrolę poselską w związku ze śmiercią mężczyzny. - Informacje medialne opisujące zlekceważenie problemów kardiologicznych zmarłego mężczyzny przez lekarza, zostaną wnikliwie sprawdzone - czytamy we wpisie posła Dziedzica. 

Z kolei czynności wyjaśniające wszczęła też rzeszowska prokuratura. - Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, właściwa miejscowo dla tego zdarzenia, w dniu wczorajszym (wtorek 6 maja - przyp. redakcja), poleciła policji przeprowadzenie stosownych czynności, w celu zweryfikowania opisywanych przez portal Halo Rzeszów informacji - przekazał nam prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 


Napisz komentarz
Komentarze
mecenas prado 09.05.2024 12:51
Kolego @ciosek, raczka rączkę myje, w tym środowisku nikt nie na sobie zrobić krzywdy. W latach 90-tych rządził Wołomin i Pruszków, teraz rządzi mafia lekarska, prokuratorska, sędziowska, policyjna i rządowa! Tu swojakowi nikt nie pozwoli zrobić krzywdy. Jedyna ofiara w ostatnim czasie padł doktor P. z naczyniówki (Jałowego) ale on nie miał pleców!

cosiek 08.05.2024 18:41
Coś tu się nie zgadza. Pan Zbigniew Ludwik Widomski nie jest już kilka miesięcy dyrektorem szpitala i z pewnością nie odpowie Rzecznikowi Praw Pacjenta ani nie udostępni dokumentacji. Albo redakcja albo rzecznik wprowadza ludzi w błąd.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama