Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Po alkoholu rozbiła mercedesa za milion złotych. Czy zabiorą jej auto?

Podziel się
Oceń

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów przedstawiła zarzut 37-letniej Paulinie K., kierowniczce salonu Sobiesław Zasada Automotive, jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Paulina K. podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów potrąciła dwie osoby, będąc w stanie nietrzeźwości. To pierwszy w Polsce przypadek, gdzie kierowca najprawdopodobniej odpowiadać będzie swoim majątkiem za jazdę po alkoholu.
  • Źródło: Rzeszów-News.pl
Po alkoholu rozbiła mercedesa za milion złotych. Czy zabiorą jej auto?

Źródło: mat. prasowe Mercedes Benz Polska (zdj. ilustracyjne)

Przypomnijmy. W piątek (10.05.) po godz. 22, na ul. Akademickiej, w trakcie trwania Juwenaliów rzeszowskich, 37-letnia mieszkanka Rzeszowa mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie, wsiadała do mercedesa i w trakcie cofania uderzyła w ławkę, na której siedziało dwóch mężczyzn. W wyniku uderzenia 42-latek i 29-latek doznali obrażeń i trafili do szpitala.

Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, której podlega Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, potwierdził, że w poniedziałek, 13 maja, wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutu Paulinie K. Dotyczy on prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do trzech lat więzienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z JUWENALIÓW:

– Czekamy na dokumentację medyczną poszkodowanych. Jeżeli ich obrażenia okażą się poważniejsze niż siedem dni, zarzut zostanie zmieniony na spowodowanie wypadku po pijanemu. Jeśli obrażenia będą mniej poważne, sprawa zostanie potraktowana jako wykroczenie – wyjaśnia Ciechanowski.

Paulina K. może również stanąć przed groźbą ogromnej kary finansowej, wynikającej z zaostrzonych przepisów wobec sprawców wypadków drogowych po pijanemu. Od 14 marca br., policja ma prawo konfiskować pojazdy używane przez sprawców, lub w przypadku gdy pojazd nie należy do sprawcy, konfiskować jego równowartość.

Mercedes GLC AMG, którym kierowała Paulina K., należy do rzeszowskiego salonu Sobiesław Zasada Automotive, gdzie pełniła funkcję kierowniczki. Samochód, który na rynku pierwotnym wśród dilerów motoryzacyjnych kosztuje nawet milion złotych, znajdował się w strefie VIP podczas juwenaliów.

– Wartość samochodu jest w materiałach śledztwa, na ten moment nie ujawniamy dokładnej kwoty – dodaje Ciechanowski.

Auta nie zabiorą, ale trzeba będzie zapłacić kolosalną grzywnę

Śledczy teraz prowadzą analizę majątku Pauliny K., aby skonfiskować jego równowartość. Decyzję ostateczną podejmie sąd, który może odstąpić od konfiskaty w przypadku wyjątkowych okoliczności.

To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce od zaostrzenia przepisów dotyczących sprawców wypadków drogowych po pijanemu. Będzie to precedensowe rozstrzygnięcie sądowe dotyczące konfiskaty majątku o tak dużej wartości. Czy dojdzie do skutku? Czas pokaże.

Sprawa Pauliny K. jest głośnym przykładem zaostrzenia przepisów wobec nietrzeźwych kierowców. Jej wynik może stanowić precedens dla przyszłych spraw o podobnym charakterze. Prokuratura i sądy mają przed sobą wyzwanie, aby odpowiednio zinterpretować i zastosować nowe przepisy, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.


Napisz komentarz
Komentarze
T544445 18.05.2024 00:35
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama