Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Elżbieta Łukacijewska z KO wzywa Daniela Obajtka do debaty

Podziel się
Oceń

Przed rzeszowską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa posłanki do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej. Ta wezwała Daniela Obajtka do debaty.
  • Źródło: tvn24.pl
Elżbieta Łukacijewska z KO wzywa Daniela Obajtka do debaty

Źródło: archiwum

Europosłanka publicznie wezwała lidera podkarpackiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego Daniela Obajtka do otwartej debaty relacjonowanej przez podkarpackie media. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zadała pytania otwarte do Daniela Obajtka m.in. o to, co myśli o obecności Polski w Unii Europejskiej, a także jakich działań na Podkarpaciu dokonał. 

Czy Daniel Obajtek stanie do debaty?

- Obajtek pojawia się i znika. Jest, a wygląda, jakoby go nie było, a praktycznie go nie ma- mówiła europosłanka Koalicji Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska.

fot. Weronika Pogorzelec/Halo Rzeszów

Podczas konferencji Łukacijewska zadała pytania do nieobecnego Daniela Obajtka, jakie są jego priorytety i ważne sprawy dla regionu i całej Polski, jeśli zostanie posłem do Parlamentu Europejskiego. 

- Wzywamy Daniela Obajtka, aby się pokazał i żeby zasiadł do debaty z Elżbietą Łukacijewską- mówiła posłanka Joanna Frydrych. - Nie ma tego człowieka na Podkarpaciu- kwitował jednak poseł Marek Rząsa.

Zobacz fotorelację:

W trakcie konferencji posłanka zapowiedziała, że wraz z przedstawicielami sztabu wyborczego zostawi w biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości wezwanie dla Daniela Obajtka.

- Wezwanie zostawimy w biurze Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że będzie kontakt, bo to PiS dało tego pana na pierwsze miejsce - mówiła Łukacijewska. 

Niestety okazało się, że drzwi w rzeszowskiej siedzibie PiS-u były zamknięte na cztery spusty. 

Na komisji wizowej Obajtka też nie było

Podczas konferencji prasowej został poruszony wątek odbywającej się we wtorek komisji śledczej do spraw afery wizowej, podczas której miał być przesłuchiwany Daniel Obajtek. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie stawił się jednak na przesłuchanie. 

- Godzina 10 zaczyna się komisja śledcza i niestety Daniel Obajtek nie wstawił się na komisję śledczą - mówiła posłanka Joanna Frydrych.

Przewodniczący komisji Michał Szczerba (KO), otwierając posiedzenie, stwierdził: "Gdzie jest świadek? Nie widzę".

Mówił, że komisja podjęła szereg działań zmierzających do dostarczenia Obajtkowi pod wszystkie znane komisji adresy wezwania na przesłuchanie. Dodał, że "Obajtek żadnego oficjalnie nie odebrał". Nie pomogła nawet pomoc myślenickiej policji prowadzona przez podkarpackich funkcjonariuszy

- Niemniej przewodniczący komisji przyjmuje i prosi o podzielenie tego stanowiska przez komisję, że Daniel Obajtek został skutecznie powiadomiony o dzisiejszym wezwaniu na posiedzenie komisji, co osobiście potwierdził skierowanym do przewodniczącego komisji wpisem z mediach społecznościowych - mówił Szczerba. 

Szczerba na konferencji prasowej w przerwie posiedzenia poinformował, że razem z członkiniami i członkami komisji kieruje kolejne wezwanie do Daniela Obajtka na 5 czerwca.

- Już dzisiaj bez żadnego czekania również kieruję wniosek do prokuratura generalnego o dostarczenie tego wezwania, ponieważ mam wrażenie, że mamy do czynienia z zaplanowaną obstrukcją, lekceważeniem państwa - dodał.

Konrad Fijołek: idźmy na wybory europarlamentarne 

Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w krajach Unii Europejskiej w dniach 6-9 czerwca. W Polsce wybory odbędą się w niedzielę 9 czerwca. 

We wtorek (28 maja) rano wsparcie w kampanii wyborczej Elżbiecie Łukacijewskiej okazał prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Wraz z europosłanką prezydent Rzeszowa rozdawał mieszkańcom kawę, zachęcając przy tym do udziału w wyborach do Europarlamentu. 

fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszów

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama