Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

W Rzeszowie otwarto drugi SOR w szpitalu MSWiA przy Krakowskiej

Podziel się
Oceń

W poniedziałek (3.06.) uroczyście otwarto Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. To drugi tego typu oddział w stolicy województwa podkarpackiego i duże udogodnienie dla mieszkańców regionu.
W Rzeszowie otwarto drugi SOR w szpitalu MSWiA przy Krakowskiej

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, wiceminister zdrowia Maciej Małecki, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Tomasz Cyran, a także przedstawiciele służb mundurowych i służby zdrowia.

Nowy SOR to większy komfort dla pacjentów

Otwarcie nowego oddziału ratunkowego jest szczególnie ważne dla mieszkańców Rzeszowa i okolic, ponieważ miasto do tej pory dysponowało tylko jednym takim oddziałem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej. Nowy SOR w Szpitalu MSWiA zwiększy dostępność do szybkiej i skutecznej pomocy medycznej​.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA:

SOR w MSWiA wyposażony jest m.in. w:

  • Salę reanimacyjną
  • Gabinety zabiegowe
  • Pracownię diagnostyki obrazowej (RTG, USG)
  • Aptekę
  • Izolatkę.

Szacuje się, że nowy oddział będzie mógł przyjąć nawet 150 pacjentów dziennie.

Zdrowie ponad wszystkim

Budowa nowego SOR-u była jednym z priorytetów lokalnych władz. Pomimo początkowych trudności związanych z brakiem podpisanej umowy z NFZ, wszystkie formalności zostały ostatecznie załatwione, co umożliwiło uruchomienie oddziału w planowanym terminie.

W ramach przygotowań do otwarcia, w lutym 2024 roku dyrektor szpitala MSWiA złożył wniosek o wpis nowej komórki SOR do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działania Lecznicze, co zostało szybko zaakceptowane. Kolejne kroki obejmowały spotkania z przedstawicielami NFZ, pogotowia ratunkowego oraz konsultantem wojewódzkim ds. medycyny ratunkowej​.

Podczas uroczystości otwarcia wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podkreśliła znaczenie nowego SOR-u dla mieszkańców Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego.

- Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego województwa są dla mnie sprawą absolutnie nadrzędną  – powiedziała wojewoda.  - Otwarcie tego oddziału to kolejny krok w stronę wzmocnienia systemu ochrony zdrowia w naszym regionie - dodała. 

Prokuratura, Rzecznik Praw Pacjenta czy NFZ z kontrolą w szpitalu MSWiA

Otwarcie drugiego SOR w stolicy Podkarpacia to niewątpliwie duże wydarzenie. Nie jest jednak tajemnicą, że w placówce szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej przyglądają się śledczy, Narodowy Fundusz Zdrowia czy Rzecznik Praw Pacjenta. Wszystko za sprawą tragicznej śmierci 28-letniego Mateusza O., pacjenta placówki, który pomimo skierowania na oddział kardiologiczny został wypisany do domu, gdzie po kilku minutach zmarł na pobliskim przystanku MPK. 

Przypomnijmy, że zgodnie z ustaleniami Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie przyczyną śmierci młodego mężczyzny było pęknięcie tętniaka aorty serca. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Krajowej. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama