Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Śmierć pacjenta MSWiA. Prokuratura wszczęła śledztwo

Podziel się
Oceń

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 28-letniego Mateusza O., do której doszło 29 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie. Mężczyzna zmarł po zatrzymaniu krążenia na przystanku autobusowym, zaledwie kilka godzin po opuszczeniu szpitala MSWiA, gdzie wcześniej tego dnia zgłosił się z bólem w klatce piersiowej
Śmierć pacjenta MSWiA. Prokuratura wszczęła śledztwo
Sprawą śmierci Mateusza O., który zmarł kilka chwil po opuszczeniu izby przyjęć szpitala MSWiA, zajmuje się prokuratura.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że Mateusz O. w dniu 29 kwietnia rano zgłosił się do lekarza POZ z powodu bólu w klatce piersiowej. - Lekarz skierował go na oddział kardiologiczny, jednak pacjent udał się do pracy, a następnie po południu stawił się w szpitalu MSWiA. Tam przeszedł diagnozę i leczenie, które doprowadziło do ustąpienia objawów i poprawy samopoczucia. Około godziny 17:00 został wypisany ze szpitala - przekazał w sobotę 11 maja Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Potwierdziły się zatem nasze nieoficjalne jak dotąd ustalenia, o których pisaliśmy w artykule: Błagał o pomoc lekarzy. Zmarł przed szpitalem MSWiA

Zmarł kilka metrów od szpitala

Zaledwie 50 metrów od szpitala, na przystanku autobusowym przy ulicy Krakowskiej, Mateusz O. stracił przytomność i doznał zatrzymania krążenia. Personel medyczny ze szpitala, powiadomiony przez świadków, natychmiast podjął reanimację, która była kontynuowana w szpitalu. Niestety, akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku i mężczyzna zmarł.

PRZECZYTAJ WSTRZĄSAJĄCĄ RELACJĘ ŚWIADKA AKCJI RATUNKOWEJ MŁODEGO MĘŻCZYZNY:

- Pomimo sprzeciwu rodziny, w szpitalu MSWiA przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że przyczyną śmierci był tętniak rozwarstwiający łuku aorty - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej, potwierdzając nasze wczorajsze nieoficjalne ustalenia o przyczynie śmierci młodego mężczyzny

Śmierć pacjenta szpitala MSWiA. Prokuratura zabezpieczyła dowody

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku narażenia Mateusza O. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez niewłaściwe przeprowadzenie procesu diagnostycznego i leczniczego, co w konsekwencji doprowadziło do jego śmierci (art. 160 § 2 kk i 155 kk w zw. z art. 11 § 2 kk i inne).

W ramach śledztwa zabezpieczono dokumentację medyczną pacjenta, dane z serwera szpitala oraz ustalono personel medyczny, który opiekował się Mateuszem O. - W planach jest również uzyskanie monitoringu z miejsca zdarzenia oraz przesłuchanie członków rodziny zmarłego i świadków zdarzenia na przystanku - przekazał prokurator Krzysztof Ciechanowski. 

Sprawą zajmuje się podkarpacki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, który w piątek 10 maja wszczął kontrolę w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Biuro prasowe resortu MSWiA przekazało nam wczoraj, że "specjalnie powołana komisja lekarska jednoznacznie orzekła, iż proces diagnostyczny i leczniczy został przeprowadzony z należytą staranności i w oparciu o aktualną wiedzę medyczną". 

Kontrolę przeprowadza także Rzecznik Praw Pacjenta, a sprawę badają służby wojewody podkarpackiego. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama