Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszowski "Elektronik" do rozbudowy

Podziel się
Oceń

Rozpoczęła się rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie. Inwestycja pochłonie blisko 9,5 mln zł i potrwa do końca 2025 roku.
Rzeszowski "Elektronik" do rozbudowy

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kształcenie techniczne w Rzeszowie. W nowej części budynku znajdzie się miejsce m.in. dla sześciu pracowni technicznych, dwóch pracowni językowych i trzech pracowni do nauki przedmiotów ogólnokształcących. Powstanie również nowa część ogrodzenia i instalacja fotowoltaiczna, a budynek zostanie poddany termomodernizacji.

Umowę z wykonawcą, firmą Polbud z Rzeszowa, podpisano już w maju. Koszt inwestycji to blisko 9,5 mln zł.

To nie koniec inwestycji w rzeszowską infrastrukturę oświatową. Jeszcze w tym roku miasto planuje wybrać firmę, która rozbuduje Szkołę Podstawową nr 21 przy ul. Miodowej. Trwają również przygotowania do modernizacji budynku III Liceum Ogólnokształcącego i Przedszkola Publicznego nr 2 przy ul. Szopena 11.

To kolejna inwestycja w rzeszowską oświatę realizowana w tej kadencji. Wcześniej udało się m.in. wybudować szkołę i przedszkole na os. Drabinianka, rozbudować szkołę przy ul. Towarnickiego, a także rozpocząć rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 13 na os. Staromieście i I Liceum Ogólnokształcącego. Te dwie ostatnie inwestycje dobiegają już końca.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama