Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"

Podziel się
Oceń

Od kilku lat europosłanka Elżbieta Łukacijewska musi mocno walczyć w kampanii wyborczej, aby utrzymać mandat w parlamencie Europejskim. Podkarpacie, jako matecznik Prawa i Sprawiedliwości, to niełatwe pole przedwyborczej gry. Eurodeputowana dziękowała we wtorek mieszkańcom regionu za wysokie poparcie.
Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Elżbieta Łukacijewska może pochwalić się imponującym wynikiem. Ponad 115 tysięcy głosów wyborców naszego regionu, to 3 razy więcej niż pięć lat temu. Przypomnijmy, że wtedy europosłanka startowała z 10 miejsca. Niedzielny wynik okazał się być także drugim rezultatem na Podkarpaciu - lepszy był tylko Daniel Obajtek z PiS. 

Warto także zauważyć, że Elżbieta Łukacijewska ma też inny mały sukces. W samym Rzeszowie to ona była zwycięzcą, nie Daniel Obajtek - zdobyła 21 tys. 137, a na kandydata PiS zagłosowało tylko 12 tys. 273 mieszkańców miasta. 

9 tysięcy kilometrów

Elżbieta Łukacijewska, europosłanka Koalicji Obywatelskiej z Podkarpacia, podsumowała swoją kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego podczas konferencji prasowej. Trwająca siedem tygodni kampania była intensywna i wymagająca, jednak jej efekty przyniosły satysfakcjonujący wynik.

- Blisko 7 tygodni to naprawdę nie lada wyczyn, aby mieć siłę, kondycję i energię do tego, aby jeździć po naszym województwie i spotykać się z mieszkańcami - zauważyła  Łukacijewska. Podkreśliła, że podczas kampanii przejechała ponad 9 tysięcy kilometrów, odwiedzając wszystkie powiaty Podkarpacia.

Europosłanka wyraziła swoje zadowolenie z wyniku wyborczego, który okazał się rekordowy. - Ósmy raz startuję w wyborach, gdzie to ludzie decydują zawsze więcej i więcej. Więcej osób oddaje na mnie głosy – ponad 115 tysięcy. Takiego wyniku ani ja nie miałam, ani nikt z Koalicji Obywatelskiej czy z Platformy Obywatelskiej (na Podkarpaciu - przyp. redakcja) nie osiągnął – zaznaczyła.

Nowe cele, nowe wzywania

Łukacijewska odniosła się także do wyzwań, jakie czekają nową kadencję Parlamentu Europejskiego. Podkreśliła, że praca europosła to nie tylko wystąpienia plenarnie, ale przede wszystkim działania w komisjach. - Efekty i praca europosła polega na pracy w komisjach, aby tam przedstawiać propozycje poprawek, aby tam szukać większości, która nasze propozycje poprze  – mówiła.

Podczas konferencji nie zabrakło odniesień do przyszłych planów i najważniejszych tematów, którymi Łukacijewska zamierza się zajmować. Wśród priorytetów wymieniła Europejską Unię Zdrowotną oraz wsparcie narodowych systemów zdrowotnych. 

- W ostatnim czasie działałam na rzecz większych środków i wsparcia narodowych systemów zdrowotnych, więc tutaj chciałabym się zaangażować jeszcze mocniej – podkreśliła.

"Byli lepsi kandydaci od Obajtka"

Nie obyło się także bez komentarzy na temat wyników wyborów innych kandydatów z Podkarpacia. Łukacijewska wyraziła zdziwienie wyborem Daniela Obajtka oraz krytycznie oceniła jego szanse na przyniesienie korzyści regionowi. 

- Wszyscy mówią, nie dowierzają, że podkarpaccy wyborcy PiS-u postawili na pana Obajtka. Wiadomo, że Podkarpacie z tego mandatu nie będzie miało żadnego zysku – stwierdziła. - Byli lepsi kandydaci, np. pan marszałek Władysław Ortyl - dodała. 

Łukacijewska podkreśliła, że mimo trudności związanych z obecnością eurosceptyków w nowym parlamencie, będzie dążyć do realizacji istotnych dla regionu i Polski projektów. 

- Będą kwestie bezpieczeństwa, będą kwestie unii zdrowotnej, europejskiej unii zdrowotnej. Będzie też na pewno dużo tematów związanych z solidarnością europejską, ze współdziałaniem i mówieniem jednym głosem – wymieniała.

Na zakończenie konferencji Łukacijewska zaapelowała do wszystkich europosłów z Podkarpacia, aby pracowali na rzecz regionu i Polski, podkreślając, że efekty ich działań będą oceniane przez wyborców. 

Na pytanie Łukasza Kotulaka, redaktora naczelnego Halo Rzeszów, czy będzie chciała się spotkać w parlamencie Europejskim z Danielem Obajtkiem, wyraziła wątpliwość, czy w ogóle będzie taka okazja. - Myślę, że źle się stało, że osoba, która może mieć złożony przez prokuratora wniosek o uchylenie immunitetu, reprezentować ma Podkarpacie prawie tu nie będąc - powiedziała Łukacijewska.


Napisz komentarz
Komentarze
max 11.06.2024 19:09
PO- potworna obłuda!!!

Kubuś 11.06.2024 14:38
PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama