Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Koniec absurdu. Autobusy rzeszowskiego MPK będą zatrzymywać się w Malawie

Podziel się
Oceń

Dobre wiadomości dla mieszkańców Malawy w gminie Krasne. Dopiero zmiana władzy spowodowała, że już wkrótce autobusy linii 46 będą zatrzymywać się na przystankach w tym sołectwie.
Koniec absurdu. Autobusy rzeszowskiego MPK będą zatrzymywać się w Malawie

Źródło: facebook.com/busMPKRzeszow

Linię 46 uruchomiono w kursach do Albigowej w gminie Łańcut w sierpniu 2022 roku. Mimo że trasa prowadzi przez Malawę, autobusy miejskiego przewoźnika nie zatrzymywały się na przystankach w tej miejscowości. Powodem był brak zgody ówczesnej Rady Gminy Krasne. 

Na "czterdziestko szóstkę" mogli tylko patrzeć

Jak tłumaczyły wówczas władze Krasnego, gminy nie było stać na obsługę miejscowości przez dwóch przewoźników. Podrzeszowski samorząd korzysta z usług Związku Gmin Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej (MKS). 

Ówczesny zastępca wójta gminy Marcin Brzychc tłumaczył, że dla samorządu korzystniejsze są rozliczenia z ZG PKS. Rozliczenia z tym przewoźnikiem oparte są na dochodach z biletów - im większa ich sprzedaż, tym mniej gmina musi dopłacać. Gmina Krasne obawiała się, że mieszkańcy Malawy "przerzucą się" na miejskiego przewoźnika, który pieniądze ze sprzedaży biletów zachowuje dla siebie, a samorząd, bez względu na liczbę pasażerów, musi płacić Zarządowi Transportu Miejskiego w Rzeszowie stałą kwotę za każdy przejechany wozokilometr. 

Argumenty te jednak nie przekonywały mieszkańców Malawy, którzy kilkukrotnie apelowali do ówczesnych władz gminy, pisząc pisma i petycje. W połowie marca ubiegłego roku do wójta Krasnego o wyrażenie zgody na zatrzymywanie się miejskich autobusów w Malawie (linia 46) oraz o wydłużenie kursów linii 6 z ulicy Słocińskiej w Rzeszowie do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej apelowali sołtys i rada sołecka podrzeszowskiej miejscowości. Bezskutecznie. 

Autobusy MPK w Krasnem tłem wyborów samorządowych

Tegoroczne wybory samorządowe stały się dla mieszkańców Krasnego doskonałą okazją, aby upomnieć się o swoje oczekiwania. 

Podczas kampanii wyborczej Woźniak musiał liczyć się z niewygodnymi pytaniami. Mieszkańców nie interesowały (i zapewne wciąż nie interesują) tłumaczenia dot. kosztów korzystania z autobusów MPK. Wszak płacą podatki - mają zatem liczne oczekiwania. 

To skutecznie wykorzystał Jacek Maternia, który w programie wyborczym zapowiedział nawiązanie współpracy z MPK Rzeszów. Trudno nie odnieść wrażenia, że autobusy stały się jednym z głównych elementów, zakończonych w kwietniu, wyborów samorządowych. Maternia jest wójtem, a Woźniak pożegnał się z samorządem. 

Obietnice wyborcze trzeba jednak spełniać. Wkrótce i radni Krasnego pochylą się nad niemal identyczną uchwałą. 

Koniec paradoksu. Linia 46 zatrzyma się w Malawie

We wtorek (11.06.) zgodę na zawarcie obustronnej umowy na współprace Krasnego i Rzeszowa w zakresie komunikacji publicznej wyraziła Rada Miasta. 

Porozumienie zawarto, póki co, na okres od 24 czerwca do 31 sierpnia br. W tym czasie w Malawie na siedmiu przystankach zatrzymywać będą się autobusy linii 46. 

Według rozkładu do Albigowej realizowanych będzie w tym czasie pięć par kursów. Koszt zatrzymywania się autobusów w Malawie to 324 zł miesięcznie. 

Rozkłady jazdy linii 46 od 24 czerwca: 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama