Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Wzruszające pożegnanie Jerzego Krzanowskiego. Uroczystość pełna wspomnień i refleksji [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

W piątek, 14 czerwca, w samo południe w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnie odbyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Krzanowskiego, znanego podkarpackiego przedsiębiorcy. Krzanowski zmarł 6 czerwca w tajemniczych okolicznościach, co wstrząsnęło lokalną społecznością i wywołało liczne spekulacje.
Wzruszające pożegnanie Jerzego Krzanowskiego. Uroczystość pełna wspomnień i refleksji [ZDJĘCIA]

Źródło: Krosno112.pl

Na pogrzeb przybyły tłumy ludzi, zarówno w samej świątyni, jak i w jej okolicach, aby oddać hołd i pożegnać cenionego biznesmena. Jerzy Krzanowski był znaną postacią w regionie, znany nie tylko ze swoich osiągnięć w biznesie, ale także z licznych działań na rzecz lokalnej społeczności. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla wielu mieszkańców Podkarpacia.

FOTORELACJA:

Ceremonię prowadził ks. dr Paweł Wojakiewicz, zastępca dyrektora Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. Była to chwila pełna wzruszeń, refleksji i wspomnień, która zgromadziła licznych bliskich, przyjaciół oraz przedstawicieli biznesu i polityki.

Homilia pełna nadziei i wspomnień

W trakcie homilii ks. dr Paweł Wojakiewicz podkreślił, że chrześcijańska wiara daje nadzieję na życie po śmierci. - Śmierć to nie koniec, ale dopiero początek - mówił, wspominając Jerzego Krzanowskiego jako człowieka, który w wieku 54 lat odszedł, by rozpocząć nowe życie w innym wymiarze. Kapłan, jak relacjonuje portal Krosno112.pl, zaznaczył, że Jerzy dołączył do swojego ukochanego taty Jana i bliskich przyjaciół, których już wcześniej pożegnał.

Jerzy Krzanowski pochodził z Turaszówki, gdzie spędził swoje dzieciństwo i młodość. To tutaj zaczynał swoją drogę do przedsiębiorczości, sprzedając frytki w barze przy krytej pływalni. Turaszówka miała dla niego szczególne znaczenie, o czym wspominał ks. Wojakiewicz, podkreślając, że to miejsce było początkiem jego wielkiej przygody z biznesem.

Człowiek o wielkim sercu

Ks. Wojakiewicz opowiadał o Jerzym jako o dobrym człowieku, filantropie i patriocie. Pomimo ogromnych sukcesów biznesowych, które osiągnął razem z bratem Adamem, Jerzy pozostał skromnym i zwykłym człowiekiem. Rodzina, relacje i pomoc innym były dla niego najważniejsze. Doceniał zwłaszcza tych, którzy mieli trudniejsze życie, okazując im szczególną troskę i wsparcie.

Jerzy Krzanowski był znany z niezwykłego optymizmu i aktywności. Kapłan wspominał, że jego ulubione powiedzenie „będzie dobrze” dodawało otuchy w najtrudniejszych momentach. Jego życie pełne było pozytywnych relacji i uśmiechów, co podkreślał ks. Wojakiewicz, przywołując słowa z ulubionej piosenki Jerzego zespołu Dżem: „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam.”

Dziedzictwo i pamięć

Jerzy Krzanowski pozostawił po sobie nie tylko wspomnienia, ale również ogrom dobra, które ofiarował innym. Każdy, kto go znał, mógłby opowiedzieć o wspólnych chwilach i wydarzeniach, które na zawsze pozostaną w pamięci. - „Żegnaj przyjacielu, będzie nam Ciebie brakowało,” powiedział ks. Wojakiewicz na zakończenie homilii.

Podczas mszy zmarłego żegnali również jego córki, brat Adam, pasierbica, duchowni oraz przedstawiciele biznesu i polityki. Przedstawiciel ambasadora Ukrainy Wasyla Zwarycza wspominał Jerzego jako konsula honorowego Ukrainy w Rzeszowie, który przez 18 lat aktywnie wspierał Ukrainę. Prezydent Krosna Piotr Przytocki oraz marszałek Senatu X kadencji Tomasz Grodzki podkreślili jego zasługi dla lokalnej społeczności i przyjaźń, jaką darzyli Jerzego.

Ostatnie pożegnanie

Trumna z ciałem Jerzego Krzanowskiego spoczęła na cmentarzu komunalnym w Turaszówce. Pomimo smutku, jaki towarzyszył pożegnaniu, uczestnicy ceremonii byli wdzięczni za życie i dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Jerzy Krzanowski. Jego postać na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy mieli szczęście go poznać i doświadczyć jego dobroci.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama