Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Wzruszające pożegnanie Jerzego Krzanowskiego. Uroczystość pełna wspomnień i refleksji [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

W piątek, 14 czerwca, w samo południe w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnie odbyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Krzanowskiego, znanego podkarpackiego przedsiębiorcy. Krzanowski zmarł 6 czerwca w tajemniczych okolicznościach, co wstrząsnęło lokalną społecznością i wywołało liczne spekulacje.
Wzruszające pożegnanie Jerzego Krzanowskiego. Uroczystość pełna wspomnień i refleksji [ZDJĘCIA]

Źródło: Krosno112.pl

Na pogrzeb przybyły tłumy ludzi, zarówno w samej świątyni, jak i w jej okolicach, aby oddać hołd i pożegnać cenionego biznesmena. Jerzy Krzanowski był znaną postacią w regionie, znany nie tylko ze swoich osiągnięć w biznesie, ale także z licznych działań na rzecz lokalnej społeczności. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla wielu mieszkańców Podkarpacia.

FOTORELACJA:

Ceremonię prowadził ks. dr Paweł Wojakiewicz, zastępca dyrektora Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. Była to chwila pełna wzruszeń, refleksji i wspomnień, która zgromadziła licznych bliskich, przyjaciół oraz przedstawicieli biznesu i polityki.

Homilia pełna nadziei i wspomnień

W trakcie homilii ks. dr Paweł Wojakiewicz podkreślił, że chrześcijańska wiara daje nadzieję na życie po śmierci. - Śmierć to nie koniec, ale dopiero początek - mówił, wspominając Jerzego Krzanowskiego jako człowieka, który w wieku 54 lat odszedł, by rozpocząć nowe życie w innym wymiarze. Kapłan, jak relacjonuje portal Krosno112.pl, zaznaczył, że Jerzy dołączył do swojego ukochanego taty Jana i bliskich przyjaciół, których już wcześniej pożegnał.

Jerzy Krzanowski pochodził z Turaszówki, gdzie spędził swoje dzieciństwo i młodość. To tutaj zaczynał swoją drogę do przedsiębiorczości, sprzedając frytki w barze przy krytej pływalni. Turaszówka miała dla niego szczególne znaczenie, o czym wspominał ks. Wojakiewicz, podkreślając, że to miejsce było początkiem jego wielkiej przygody z biznesem.

Człowiek o wielkim sercu

Ks. Wojakiewicz opowiadał o Jerzym jako o dobrym człowieku, filantropie i patriocie. Pomimo ogromnych sukcesów biznesowych, które osiągnął razem z bratem Adamem, Jerzy pozostał skromnym i zwykłym człowiekiem. Rodzina, relacje i pomoc innym były dla niego najważniejsze. Doceniał zwłaszcza tych, którzy mieli trudniejsze życie, okazując im szczególną troskę i wsparcie.

Jerzy Krzanowski był znany z niezwykłego optymizmu i aktywności. Kapłan wspominał, że jego ulubione powiedzenie „będzie dobrze” dodawało otuchy w najtrudniejszych momentach. Jego życie pełne było pozytywnych relacji i uśmiechów, co podkreślał ks. Wojakiewicz, przywołując słowa z ulubionej piosenki Jerzego zespołu Dżem: „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam.”

Dziedzictwo i pamięć

Jerzy Krzanowski pozostawił po sobie nie tylko wspomnienia, ale również ogrom dobra, które ofiarował innym. Każdy, kto go znał, mógłby opowiedzieć o wspólnych chwilach i wydarzeniach, które na zawsze pozostaną w pamięci. - „Żegnaj przyjacielu, będzie nam Ciebie brakowało,” powiedział ks. Wojakiewicz na zakończenie homilii.

Podczas mszy zmarłego żegnali również jego córki, brat Adam, pasierbica, duchowni oraz przedstawiciele biznesu i polityki. Przedstawiciel ambasadora Ukrainy Wasyla Zwarycza wspominał Jerzego jako konsula honorowego Ukrainy w Rzeszowie, który przez 18 lat aktywnie wspierał Ukrainę. Prezydent Krosna Piotr Przytocki oraz marszałek Senatu X kadencji Tomasz Grodzki podkreślili jego zasługi dla lokalnej społeczności i przyjaźń, jaką darzyli Jerzego.

Ostatnie pożegnanie

Trumna z ciałem Jerzego Krzanowskiego spoczęła na cmentarzu komunalnym w Turaszówce. Pomimo smutku, jaki towarzyszył pożegnaniu, uczestnicy ceremonii byli wdzięczni za życie i dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Jerzy Krzanowski. Jego postać na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy mieli szczęście go poznać i doświadczyć jego dobroci.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama