Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Podkarpacie. Uwaga! Rosja ostrzeliwuje Ukrainę. Polskie myśliwce w akcji, słychać huk

Podziel się
Oceń

W związku z ponownym ostrzałem rakietowym Ukrainy przez Federację Rosyjską, polskie siły powietrzne zostały postawione w stan gotowości. Nad Podkarpaciem słychać huk myśliwców, które patrolują wschodnią granicę naszego kraju.
Podkarpacie. Uwaga! Rosja ostrzeliwuje Ukrainę. Polskie myśliwce w akcji, słychać huk

Źródło: archiwum (zdj. ilustracyjne)

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ) poinformowało, że w związku z intensywną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Rosji, która wiąże się z uderzeniami rakietowymi na cele na terytorium Ukrainy, także na tereny zlokalizowane niedaleko granicy z Polską, podjęto wszelkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

- W południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z operowaniem w naszej przestrzeni polskiego i sojuszniczego lotnictwa wojskowego - informuje Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. 

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a Dowództwo jest w gotowości do natychmiastowej reakcji na wszelkie zagrożenia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad Podkarpaciem także krążyły samoloty wojskowe. Około godz. 1 poderwano myśliwce i inne samoloty patrolowe. Alarm zakończono około godziny 7.

Jak poinformowało Radio ZET w poniedziałek w Warszawie będzie Wołodymyr Zełenski - prezydent Ukrainy, który przed szczytem NATO spotka się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą oraz premierem Donaldem Tuskiem.  

AKTUALIZACJA

Po godzinie 12:00 Dowództwo poinformowało o zakończeniu działań. - Informujemy, że zakończył się trwający od godzin porannych atak lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy z użyciem rakiet kierowanych i pocisków balistycznych - czytamy w komunikacje wojska. 

- Nie doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Przerwano operowanie wojskowego lotnictwa w naszej przestrzeni, a uruchomione siły i środki systemu obrony powietrznej powróciły do standardowej działalności operacyjnej - czytamy dalej. 

Ukraińskie media donoszą o ataku m.in. na dziecięcy szpital w Kijowie. W poniedziałkowych atakach rakietowych na Ukrainę zginęło co najmniej 20 osób. 


Napisz komentarz
Komentarze
Anty 08.07.2024 13:48
To nie nasza wojna !

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama