Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Pożar w Majstrze. Z ogniem walczyło ponad 30 strażaków [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

W niedzielę (7.07.) o godzinie 20:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kompleksie budynków handlowych Majster przy ulicy Przemysłowej w Rzeszowie. Co było przyczyną pojawienia się ognia?
Pożar w Majstrze. Z ogniem walczyło ponad 30 strażaków [ZDJĘCIA]
Najnowsze zdjęcia budynku Majstra po pożarze. Więcej w galerii - link w treści artykułu.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano jednostki ochrony przeciwpożarowej. - Po przybyciu strażacy stwierdzili, że pożarem objęta jest tylna ściana i część dachu budynku. Działania ratownicze polegały na podaniu wody z prądu gaśniczego na palące się elementy konstrukcji dachu i ściany budynku - poinformował w poniedziałek kapitan Jan Czerwonka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Do gaszenia pożaru wykorzystaniu m.in. podnośnik hydrauliczny SH-25.

ZOBACZ ZDJĘCIA AKCJI GAŚNICZEJ:

Dzięki sprawnym działaniom strażaków udało się szybko opanować ogień i zapobiec jego rozprzestrzenieniu się na inne budynki. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Działania ratownicze trwały ponad 4 godziny.

NAJNOWSZE ZDJĘCIA:

W akcji gaśniczej udział brało łącznie 31 ratowników z następujących jednostek:

  • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Rzeszowie (3 zastępy)
  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 w Rzeszowie (1 zastęp)
  • Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Zalesie
  • Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Przybyszówka
  • Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Drabinianka.

Przyczyny pożaru są obecnie ustalane przez straż pożarną i policję. Podkomisarz Magdalena Żuk z rzeszowskiej policji wskazuje, że "bardzo wstępne ustalenia wskazują na zwarcie instalacji elektrycznej". - Będziemy sprawdzać, czy zwarcie nastąpiło ze względów technicznych, czy też w wyniku warunków atmosferycznych, np. od pioruna - mówi policjantka. 

Najpóźniej we wtorek policja ma przyjąć zawiadomienie w sprawie pożaru i wstępnie oszacować straty. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama