Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Wypadek dwóch braci na hulajnodze elektrycznej. 7-latek w szpitalu

Podziel się
Oceń

W miniony piątek w miejscowości Stary Dzików doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem hulajnogi elektrycznej.
Wypadek dwóch braci na hulajnodze elektrycznej. 7-latek w szpitalu

Źródło: pixabay (zdj. ilustracyjne)

17-latek, który przewoził na niej swojego 7-letniego brata, stracił panowanie nad pojazdem, najprawdopodobniej w wyniku poślizgu na plamie oleju. W wyniku wypadku młodszy z chłopców doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Jakie są przepisy dotyczące poruszania się hulajnogą elektryczną?

  • Droga dla pojazdu: Hulajnogą elektryczną należy poruszać się po drodze dla rowerów lub po pasie ruchu dla rowerów.
  • Jezdnia: Jeśli nie ma ścieżki rowerowej, hulajnoga może poruszać się po jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h.
  • Ograniczenie prędkości: Bez względu na to, czy jedziemy po ścieżce rowerowej, czy po jezdni, maksymalna dopuszczalna prędkość hulajnogi to 20 km/h.

Co zrobić, aby uniknąć podobnych sytuacji?

  • Przestrzegaj przepisów: Znajomość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
  • Uważaj na warunki drogowe: Śliskie nawierzchnie, kałuże, czy przeszkody na drodze mogą stanowić poważne zagrożenie.
  • Nie przewoź innych osób: Hulajnoga elektryczna nie jest przystosowana do przewożenia więcej niż jednej osoby.
  • Zachowaj ostrożność: Pamiętaj, że hulajnoga elektryczna to pojazd, który wymaga skupienia i ostrożności.

Policja prowadząca śledztwo przypomina: Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Roztropne zachowanie i przestrzeganie przepisów to najlepsza gwarancja uniknięcia niebezpiecznych sytuacji.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama