Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

„Oddaj krew – uratuj życie!” Weź udział w Wampiriadzie!

Podziel się
Oceń

Już 29 października (wtorek) nadarzy się kolejna okazja, by oddać krew i pomóc w ramach Wampiriady. Krwiobus ponownie zaparkuje w Rzeszowie, a na krwiodawców czekają wyjątkowe atrakcje.
„Oddaj krew – uratuj życie!” Weź udział w Wampiriadzie!

Autor: Martyna Fuhrman

Pierwsza część osiemnastej edycji już za nami. Odbyła się ona 15 października przed Uniwersytetem Rzeszowskim. Wówczas krew oddało 52 z 67 zarejestrowanych osób. Teraz przyszedł czas na drugi finał Wampiriady.

Krwiodawcy będą mogli oddać krew w najbliższy wtorek (29 października) na parkingu kina Helios przy al. Powstańców Warszawy 14/14. Krwiobus zaparkuje o godzinie 9:00 i będzie tam aż do 13:00. 

Na miejscu pojawią się także wolontariusze z Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rozpoznacie ich po czarnych koszulkach z hasłem „Przyświeca nam jeden cel. Oddaj krew – uratuj życie”. Będą służyć pomocą i chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące całej akcji.

fot. Martyna Fuhrman

Dlaczego warto oddać krew?

Oddanie krwi to prosty gest, który może uratować życie. Każdy będzie mógł także dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku – wystarczy zarejestrować się w DKMS. Na uczestników akcji czekają liczne prezenty czy atrakcje. W programie są także konsultacje z dietetykiem, pokazy psów ratowniczych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotowej czy dynamiczny trening z Rock'n'Fitness. Dodatkowo, osoby, które oddadzą krew, mogą tradycyjnie liczyć na pudełko pełne czekolady oraz dwa dni wolnego – jeden na oddanie krwi, a drugi na regenerację.

Obejrzyj fotorelację:

Wampiriada – studencka tradycja z misją

Wampiriada to inicjatywa odbywająca się dwa razy w roku (jesienią i wiosną), która od lat łączy studentów w szczytnym celu. Akcja powstała w 2000 roku dzięki Przemysławowi Miłoniowi z NZS Politechniki Krakowskiej. Z czasem w akcję zaangażowały się inne uczelnie z całej Polski. Podczas ostatniej edycji w Rzeszowie udało się zebrać ponad 18 litrów krwi od 41 osób. Teraz organizatorzy mają nadzieję na jeszcze większy sukces.

Jak się przygotować do oddania krwi?

Oddanie krwi wymaga dobrego przygotowania. Przed akcją warto zadbać o odpowiedni sen, lekkie śniadanie i unikanie intensywnego wysiłku. Kluczowe jest także nawodnienie – pamiętajcie, by wypić dużo wody przed donacją. Na miejscu należy mieć ze sobą dowód osobisty. 

Szczegółowe informacje o wymogach zdrowotnych znajdziecie na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama