Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Straż Rybacka kupiła m.in. łódź, quady oraz drony

Podziel się
Oceń

Drony, łódź patrolowa, samochód terenowy oraz quady kupiła za ponad 1,2 mln zł Państwowa Straż Rybacka na Podkarpaciu. Sprzęt będzie wykorzystywany m.in. do patrolowania rzek w regionie oraz Jeziora Solińskiego.
straż rybacka

Autor: Filip Łagowski / Halo Rzeszów

W poniedziałek w Rzeszowie sprzęt został uroczyście przekazany do użytkowania oraz zaprezentowany dziennikarzom.

Jak podkreślił w rozmowie z PAP Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie Paweł Michałek, kupiony sprzęt będzie wykorzystywany przy kontrolach strażników na terenie całego województwa.

Michałek zaznaczył, że to największy zakup sprzętu w historii podkarpackiej Straży Rybackiej.

Jak poinformował komendant, w 2024 r. strażnicy w regionie przeprowadzili ponad 7,6 tys. kontroli. "Zostało wykryte ponad 1100 wykroczeń, wśród najczęstszych były m.in. brak pozwolenia na połów ryb i kłusownictwo" – powiedział.

W ocenie Michałka liczba wykroczeń od kilku lat kształtuje się na podobnym poziomie. Przyznał, że wędkarzy, którzy łowią bez zezwoleń jest coraz mniej, a strażnicy są coraz skuteczniejsi w swojej pracy.

"Dlatego też ten sprzęt, który kupiliśmy jest po to, bo chcemy, żeby jeszcze poprawił naszą wydajność i skuteczność. Wpłynie on również na poprawę bezpieczeństwa, gdyż zastąpi sprzęt już zużyty i wyeksploatowany" – powiedział przedstawiciel straży rybackiej.

Obecna na uroczystości wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powiedziała, że sprzęt został zakupiony w ramach unijnego programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa 2021-2027.

"To mnie tym bardziej cieszy, bo od początku objęcia urzędu bardzo motywuje wszystkich moich współpracowników, żeby sięgać po środki europejskie. Im więcej środków europejskich pozyskamy i zainwestujemy na Podkarpaciu tym lepiej nasz region się będzie rozwijał i tym lepiej będziemy w stanie wykonywać nasze zadania" – zapewniła wojewoda.

W sumie Straż Rybacka kupiła jeden samochód terenowy, cztery quady, łódź aluminiową do patrolowania oraz pięć dronów. Na Podkarpaciu pracuje 18 funkcjonariuszy Straży Rybackiej. (PAP)

huk/ mmu/ mick/

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama