Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Rada parafialna Dąbrówka-Gamrat: Nasz Ks. Proboszcz jest niewinny!

Podziel się
Oceń

Kilka dni temu na Facebooku ukazała się brzemienna w skutki notka. Wpis jednego z mieszkańców Tarnobrzega, dotyczył wydarzeń sprzed 30 lat i wywołał spore poruszenie.
  • Źródło: materiały własne


Wpis stawia w bardzo niekorzystnym świetle jednego z wikariuszy tarnobrzeskiej parafii w dzielnicy Serbinów. Ksiądz miał według opisu dopuszczać się nadużyć wobec uczennic i uczniów przygotowujących się do pierwszej komunii świętej, wpis kończy się rozpaczliwym apelem o zgłaszanie się osób, które mógł ten wikary skrzywdzić.

Człowiek, który wrzucił wzmiankowany wpis, znany jest w Tarnobrzegu jako osoba wierząca i „niewojująca” z kościołem, w trakcie burzliwej dyskusji w jednym z komentarzy pojawiła się informacja, że rzeczony ksiądz nie tylko nie poniósł za swoje działania konsekwencji, ale miękko wylądował jako proboszcz w jednej z parafii w Jaśle.

Zarzuty postawione w facebookowym poście były na tyle poważne, że odniosła się do nich sandomierska kuria. Na drugi dzień zareagowała kuria rzeszowska, w której obszarze znajduje się Jasło. Zareagowali również parafianie, którzy postanowili bronić swego proboszcza. W całej sprawie pojawia się jednak kilka pytań i niejasności.

Czy stosuje się na szeroką skalę międzydiecezjalną wymianę wikarych, skoro tenże duszpasterz na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX w. zdążył z Tarnobrzega (diecezja sandomierska) wywędrować do Sękowej pod Gorlicami, by potem trafić do Jasła (diecezja rzeszowska)?

Pikanterii dodaje fakt, że parafia, w której Marian Ch. jest proboszczem, to miejsce mocno wspierane przez lokalną posłankę Solidarnej Polski i byłą panią burmistrz Jasła, Marię Kurowską. Ostatnim, póki co akordem jest pełen pasji i nieścisłości gramatycznych list, pod którym podpisały się organizacje powiązane z parafią Dabrówka-Gamrat.

Otrzymany od Rady Parafialnej list publikujemy w całości. Jedyną naszą ingerencją jest anonimizacja nazwiska księdza.


- W związku z tym, że w przestrzeni medialnej pojawiły się artykuły szkalujące Księdza Proboszcza Mariana Ch****** w załączniku przesyłamy stanowisko Rady Parafialnej, Caritas, Akcji Katolickiej Parafii Dąbrówka - Gamrat.

Z poważaniem,
Rada Parafialna

Szanowni Parafianie!

W ostatnich dniach nasz Ksiądz Proboszcz Marian Ch****** został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony przez mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna ten umieścił wpis na Facebooku, w którym usiłuje wmówić czytającym, że nasz Ksiądz Proboszcz zachowywał się niewłaściwie na lekcjach religii, gdy przygotowywał jego klasę do pierwszej Komunii Świętej.
Z wszystkich umieszczonych tam insynuacji nic się nie zgadza z rzeczywistością. Np autor wpisu twierdzi, że Ksiądz został pospiesznie przeniesiony na inną parafię, tuż po Komunii Św. w 1986 roku. Otóż Ksiądz pracował tam jeszcze dwa lata, czyli do 1988 roku, czyli w sumie 4 lata, co było wyjątkowe w tamtym czasie, gdyż wikariusze kierowani byli co dwa lata na inne parafie. Ponieważ dobrze się tam sprawował i zapowiadał, miał propozycję studiów na KUL-u, co było wielkim wyróżnieniem. Nie było też biurek katedralnych, o których pisze oszczerca, bo salki były zorganizowane na holu i za biurko służyła ławka szkolna. Ponadto Ksiądz Proboszcz, nigdy
nie miał zwyczaju siedzieć za biurkiem, ale chodził po klasie i tak jest do dzisiaj.
Nie może być zgody na to, aby dorosły mężczyzna swoje subiektywne, dziecięce wyobrażenia traktował jako dowody i publikował je bezkarnie wraz z wizerunkiem kapłana w mediach społecznościowych. Chyba, że ten mężczyzna cierpiał wtedy lub cierpi teraz na zaburzenia psychiczne. Dlatego zostaną podjęte kroki prawne przeciwko oszczercy po przygotowaniu ich przez kancelarię prawną.


Informujemy, że:
NASZ KSIĄDZ PROBOSZCZ JEST NIEWINNY I NIE ZROBIŁ NICZEGO ZŁEGO!
Nasz Ksiądz Proboszcz Marian Ch****** jest kapłanem od 36 lat. W każdej parafii pracował z całym oddaniem i zaangażowaniem i nie ma na niego żadnej skargi w Kurii. W naszej Parafii Dąbrówka - Gamrat jest już 11 lat i cieszy się nieposzlakowaną opinią. STAJEMY MUREM ZA KSIĘDZEM PROBOSZCZEM, który jest dobrym człowiekiem, w sposób nienaganny wypełnia swoją
misję kapłańską i od lat opiekuje się chorym Księdzem emerytem - Prałatem Stanisławem Ulaszkiem jak własnym ojcem.
Ksiądz Proboszcz jest bardzo dobrym nauczycielem religii i jesteśmy w posiadaniu bardzo pozytywnych opinii i ocen pracy złożonych przez dyrektorów szkół w których pracuje. Przesłane nam również zostały bardzo dobre opinie dyrektorów szkół, w których wcześniej pracował przez 10 lat w Parafii Polany i 7 lat w Parafii Sękowa. Nikt nigdy nie był świadkiem jakiegoś dwuznacznego zachowania Księdza.
Ksiądz Proboszcz bardzo boleśnie przeżywa tę nagonkę na jego osobę i to, że jeden z jego byłych uczniów postąpił tak haniebnie.
Prosimy o modlitewne wsparcie Księdza Proboszcza.
Prosimy też o modlitwę za nieprzyjaciół Kościoła świętego, o łaskę nawrócenia dla nich, aby przestali tworzyć fałszywe świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Caritas, Akcja Katolicka
Rada Parafialna Parafii Dąbrówka - Gamrat




Napisz komentarz

Komentarze

parafianins 07.12.2020 16:05
Sękowa należy do diecezji rzeszowskiej redaktorku Sprawdź zanim coś skreslisz

Lucek 21.11.2020 12:00
Jestem z Tbg, widziałem to na własne oczy, nie macie czego bronić...

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Oldboy Treść komentarza: I powstanie sanatorium miłości, Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:11 Źródło komentarza: W gminie Trzebownisko powstanie pierwsza tężnia solankowa Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama