Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Karol Nawrocki w Rzeszowie: Idziemy po zwycięstwo!

Podziel się
Oceń

Karol Nawrocki w swoim przemówieniu w Rzeszowie podkreślał znaczenie wartości chrześcijańskich i polskiej suwerenności, krytykując przy tym Donalda Tuska za jego stanowisko w sprawie reparacji od Niemiec. Kandydat na prezydenta obiecywał walkę o wypłatę 6,2 biliona złotych reparacji wojennych od Niemiec oraz zapewniał, że będzie bronił zdobyczy socjalnych, takich jak trzynaste i czternaste emerytury czy program 800+. Nawrocki apelował o mobilizację przed zbliżającymi się wyborami, ostrzegając, że zwycięstwo jego kontrkandydatów oznaczałoby "koniec Polski, jaką znamy" i początek "rewolucji ideologicznej".
Karol Nawrocki w Rzeszowie

Źródło: Karol Nawrocki fb

8 maja 2025 roku na rzeszowskim Rynku odbyło się spotkanie wyborcze Karola Nawrockiego, kandydata na prezydenta RP. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców Podkarpacia, parlamentarzystów i samorządowców, a przemówienie Nawrockiego było pełne odniesień do wartości narodowych, historycznych i społecznych. Poniżej szczegółowa relacja z tego spotkania, z cytatami i parafrazami najważniejszych wypowiedzi kandydata.

Zobacz zdjęcia:

Polska, wartości i chrześcijańskie dziedzictwo

Karol Nawrocki rozpoczął swoje wystąpienie od podkreślenia znaczenia Podkarpacia w polskiej tożsamości. „Idziemy po zwycięstwo, drodzy państwo, tu jest Polska, piękny Rzeszów, piękne Podkarpacie” – mówił, podkreślając, że energia i nadzieja płynąca z tego regionu są nie do zatrzymania. Zapewnił, że 18 maja Polacy udowodnią, iż „warto być Polakiem”.

Nawrocki mocno akcentował przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Tego dnia, jak podkreślał, podpisał porozumienie z ponad 20 fundacjami i stowarzyszeniami katolickimi, które popierają jego kandydaturę. „Polska pozostanie jednym z centrów życia chrześcijańskiego, bo te wartości są dla nas bardzo ważne” – deklarował. Zapewniał, że nie pozwoli „zabrać krzyża, który jest symbolem wartości chrześcijańskich, ale też symbolem zwycięstwa dobra nad złem, symbolem miłosierdzia i wyciągniętej ręki”.

Sprawa reparacji i relacje z Niemcami

Dużą część przemówienia poświęcił relacjom polsko-niemieckim i sprawie reparacji wojennych. Odniósł się krytycznie do słów premiera Donalda Tuska, który – według Nawrockiego – „po raz kolejny pokłonił się przed kanclerzem Niemiec i powiedział, że kwestia reparacji od Niemiec jest załatwiona”. Kandydat PiS stanowczo stwierdził: „Nie jest załatwiona. Premier Donald Tusk nie będzie wypowiadał się w imieniu tych, których spalono, których zamordowano... Nie będzie się wypowiadał w imieniu moim ani państwa”.

Nawrocki wyliczał, że Polsce należy się 6 bilionów 200 miliardów złotych reparacji, co porównywał do wartości 3 tysięcy Stadionów Narodowych lub wypłaty programu 800+ przez 120 lat. Zapowiedział, że jako prezydent „wprowadzi na salony europejskie i światowe konieczność wypłacenia reparacji przez Niemców państwu polskiemu”.

Podkreślał również, że proces reparacji leży także w interesie Niemiec, które – jego zdaniem – nie mogą przewodzić Unii Europejskiej, dopóki nie rozliczą się ze zbrodni wojennych na Polsce. „Wiemy wszyscy, że Niemcy dzisiaj wchodzą w rolę wzorowego winowajcy, mówiąc: tak, przyznajemy się, ale za tym nie idą żadne czyny” – mówił.

Polska suwerenna i silna

Nawrocki apelował o odrzucenie „postkolonialnego, postsowieckiego myślenia”, zgodnie z którym Polska miałaby być „gospodarstwem pomocniczym dla Ukrainy” czy „kłaniać się państwu niemieckiemu”. „Tu jest Polska, tu jest wolny, suwerenny, niepodległy naród, który chce mówić swoim głosem i na wschodzie, i na zachodzie” – podkreślał.

Rozwój Podkarpacia i zrównoważony rozwój kraju

Kandydat wyraził uznanie dla dynamicznego rozwoju Podkarpacia w ostatnich ośmiu latach, wymieniając inwestycje infrastrukturalne oraz obecność Wojsk Obrony Terytorialnej. Skrytykował jednak politykę obecnych władz, które – jego zdaniem – odbierają regionowi szanse rozwoju ze względów politycznych. „Nie może być tak, że ze względów partyjnych odbiera się możliwość rozwoju województwu podkarpackiemu. To jest niegodziwe” – mówił.

Zapewnił, że nie będzie składał nierealnych obietnic, jak „nowe centralne okręgi przemysłowe”, ale zadba o bezpieczeństwo mieszkańców i zrównoważony rozwój regionu. „Jest jedna Polska i ma swoje granice – i nie jest to linia Wisły” – podkreślił, odnosząc się do historycznych sporów o obronę wschodnich terenów kraju.

Nowoczesność i przyszłość

Nawrocki zwracał uwagę na konieczność rozwoju nowych technologii, podkreślając rolę Podkarpacia jako regionu innowacji („z Jasionką, Doliną Lotniczą, inkubatorami przedsiębiorczości”). Zapowiedział, że jako prezydent zadba o to, by Polska nie „przespała rewolucji technologicznej”.

Solidarność, emerytury i polityka społeczna

Kandydat podziękował NSZZ „Solidarność” za poparcie i zapewnił, że będzie prezydentem, który „zawsze będzie stał po stronie solidarności społecznej i nie da podwyższyć wieku emerytalnego, nie da zabrać trzynastych i czternastych emerytur”. Obiecał również walkę o utrzymanie programu 800+ i innych zdobyczy socjalnych.

Mobilizacja przed wyborami

Na zakończenie Nawrocki apelował o mobilizację w ostatnich dniach przed pierwszą turą wyborów. Ostrzegał, że zwycięstwo jego kontrkandydatów oznaczałoby „koniec Polski, jaką znamy” i początek „rewolucji ideologicznej oraz zniszczenia zdobyczy socjalnych”. „Nas nic już nie zatrzyma, a mnie nic nie złamie. Niesie mnie wasza nadzieja, wasza energia, idziemy do zwycięstwa!” – zakończył, wywołując entuzjazm zgromadzonych.

Spotkanie w Rzeszowie pokazało, że Karol Nawrocki stawia na silną tożsamość narodową, wsparcie dla regionów, politykę społeczną i zdecydowane stanowisko wobec Niemiec i Unii Europejskiej. Jego przemówienie było jednocześnie apelem o jedność i mobilizację przed decydującym momentem kampanii.



Czytaj również:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Polak PRL-u 13.05.2025 12:26
1989 rok ! Koniec Państwa Polskiego !!! Bandytyzm, złodziejstwo, szabrownictwo majątku narodowego, kłamstwa, oszustwa, przekręty... i tak dzisiaj w 2025 roku nie ma już Polski !!! Kukiełki zwane popularnie "politykami" robią show i zdobywają poklask u "gawiedzi" która ma wyprane mózgi przez te wszystkie lata do zera! Idźcie głosować na swoje kukiełki i nadal wierzcie im kłamstwom!

hjjhb 11.05.2025 22:46
Wstyd mi za Solidarność której jestem członkiem.

Wuj 10.05.2025 15:06
Pisuarom marzy się Nawrocki rzeby miał ich kto ułaskawić.Długopis obecny już nie zdąży a coraz bardziej się im dobierają do 4 liter

kierowca 09.05.2025 21:16
Najpierw bezdomny daje Rydzykowi 2 samochody, Morawiecki za grosze kupuje ziemię od kleru teraz Nawrockiemu staruszek daje mieszkanie, ciekawe co jeszcze zagrabili lub ukradli ludzie poprzedniego rządu. Spuścizną ich rządów jest też galimatias w wymiarze sprawiedliwości oraz grzebaniu. w przepisach ruchu drogowego. Mienią się prawem i sprawiedliwością , klęczą w pierwszym rzędzie w kościele a są największymi grzesznikami zaraz za klerem. Wara im od naszego chrześcijaństwa i naszego kościoła.

dot.1 09.05.2025 00:26
Bzdury plecie ten pan. Nikt z obecnego rządu nie zamierza likwidować ani 800+, ani 13 i 14 emerytury, ani żadnych innych świadczeń. Wręcz przeciwnie jest ich więcej niż za pisu. Szczuje nas na Niemców, a ani słowem nie wspomina o Rosji. Tam nie widzi wroga? Przypadek? Dziwię się, że ktoś powiela te brednie na swoim portalu. Ten pan, bohater aferek: 1) z apartamentem de luxe w Muzeum II wojny, który zajmował przez 200 dni i za który nie zapłacił, 2) znajomy gangusów i przestępców, podejrzanych typów z faszystowskimi tatuażami, 3) podróżnik, który nie wiadomo po co zjeździł cały świat: (Zimbabwe, Hawaje, Argentyna, Meksyk, Rosja, Australia, Kazachstan, Nowa Zelandia) za publiczne 800 tysięcy zł; 4) jako dyrektor Muzeum kazał zniszczyć prawie 8000 albumów za ok. 400 000 zł, bo figurowało tam nazwisko poprzedniego dyrektora; 5) facet, który w nieuczciwy sposób wszedł w posiadanie mieszkania, oszukując starego człowieka oraz miasto Gdańsk; 6) dyrektor instytucji, której pracownicy mówią o nim „niebezpieczny człowiek”; 7) facet, który jeździ do Moskwy i spotyka się z zaufanymi ludźmi Putina, chwali moskiewskie muzeum II wojny, a w raportach oficjalnych nie ma nawet wzmianki o tej wizycie; 8) kandydat na polityka, który mówi, że Unia, to nasz wróg, a ani słowa nie wspomina o Rosji; 9) kandydat bez kwalifikacji, bez doświadczenia w dyplomacji, w zarządzaniu, bez znajomości języków, prostak, krętacz, na usługach pisu. I taki chce być prezydentem Polski!? Żeby kompromitować nasz kraj? Za co pis funduje nam takie upokorzenie? Wygrana Nawrockiego, to powrót Macierewicza, Ziobry, Czarnka, to wychodzenie Polski z Unii, skłócenie z wieloma krajami, centralizacja, łamanie prawa, rządy Ordo Iuris.

dot.1 09.05.2025 00:14
Bzdury plecie ten pan, nikt nie zamierza zabierać ani 800+, ani 13 czy 14 emerytury, ani żadnych innych świadczeń, wręcz przeciwnie, jest ich więcej niż za pis. Szczuje nas na Niemców, a ani słowa nie mówi o Rosji. Przypadek? Ten pan, bohater aferek: 1) z apartamentem de luxe w Muzeum II wojny, który zajmował przez 200 dni i za który nie zapłacił, 2) znajomy gangusów i przestępców, podejrzanych typów z faszystowskimi tatuażami, 3) podróżnik, który nie wiadomo po co zjeździł cały świat: (Zimbabwe, Hawaje, Argentyna, Meksyk, Rosja, Australia, Kazachstan, Nowa Zelandia) za publiczne 800 tysięcy zł; 4) jako dyrektor Muzeum kazał zniszczyć prawie 8000 albumów za ok. 400 000 zł, bo figurowało tam nazwisko poprzedniego dyrektora; 5) facet, który w nieuczciwy sposób wszedł w posiadanie mieszkania, oszukując starego człowieka oraz miasto Gdańsk; 6) dyrektor instytucji, której pracownicy mówią o nim „niebezpieczny człowiek”; 7) facet, który jeździ do Moskwy i spotyka się z zaufanymi ludźmi Putina, chwali moskiewskie muzeum II wojny, a w raportach oficjalnych nie ma nawet wzmianki o tej wizycie; 8) kandydat na polityka, który mówi, że Unia, to nasz wróg, a ani słowa nie wspomina o Rosji; 9) kandydat bez kwalifikacji, bez doświadczenia w dyplomacji, w zarządzaniu, bez znajomości języków, prostak, krętacz, na usługach pisu. I taki chce być prezydentem Polski!? Żeby kompromitować nasz kraj? Za co pis funduje nam takie upokorzenie? Nawrocki to wyjście z Unii, to sojusz z Putinem, to ułaskawienie dla różnych gangsterów i aferzystów pis, to centralizacja państwa, powrót Czarnka, Ziobry, Macierewicza, to rządy Ordo Iuris itp.

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama