Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Tyczyn przeżył podróż w czasie – wielkie wydarzenie retro na Orkana

Podziel się
Oceń

Tyczyn

Autor: Aleksander Rafa / Halo Rzeszów

Dzisiaj, 25 maja 2025 roku, Tyczyn stał się sceną niezwykłej podróży w czasie. Na parkingu Tywent przy ulicy Władysława Orkana 1 odbyła się kolejna edycja wydarzenia pod hasłem "Powrót do przeszłości", które przyciągnęło tłumy miłośników historii, motoryzacji i kultury retro.

Współpraca organizacji lokalnych przynosi efekty

Wydarzenie powstało dzięki współpracy trzech kluczowych organizacji. Jak podają organizatorzy, główną rolę odegrało Stowarzyszenie Młodzieżowe Centrum Współpracy, które we współdziałaniu z 126P - Team Manasterz oraz Stowarzyszeniem Rozwój Gminy Tyczyn przygotowało bogaty program rozrywki.

Zapraszamy na wyjątkowy powrót do dawnych lat! Czeka na Was moc atrakcji w klimacie retro: samochody, muzyka, moda i mnóstwo wspomnień! 

- głosił oficjalny komunikat organizatorów.

Wsparcie dla inicjatywy zapewnili również partnerzy: Tywent - Tyczyn, Młodzieżowa Rada Gminy Tyczyn oraz Galeria Światowid.

Program wydarzenia został starannie zaplanowany, aby zapewnić rozrywkę przez cały dzień. Zjazd samochodów zabytkowych rozpoczął się o godzinie 13:30, a oficjalne otwarcie nastąpiło pół godziny później.

Kolejne punkty programu:

  • 15:00 - Prezentacja i prelekcja historyczna
  • 16:00 - Konkurs pojazdów zabytkowych
  • 17:00 - Konkurs stylizacji z lat dwudziestych XX wieku
  • 18:00 - Koncert zespołu "Kłusem z Bluesem"

Zobacz zdjęcia:

Różnorodność atrakcji dla wszystkich pokoleń

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Zlot samochodów zabytkowych stanowił główną atrakcję dla miłośników motoryzacji, podczas gdy wystawa starych zdjęć Gminy Tyczyn pozwalała na nostalgiczną podróż przez lokalną historię.

Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy "jak dawniej", które miały na celu pokazanie, jak wyglądała rozrywka przed erą technologii cyfrowej. Mini muzeum "staroci" oraz pchli targ retro rzeczy oferowały możliwość obcowania z autentycznymi przedmiotami z minionych epok.

Szczególną atrakcją były przejażdżki kultowym "maluchem", które pozwalały uczestnikom poczuć się jak w czasach PRL-u.

Moda z lat dwudziestych w centrum uwagi

Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia był konkurs stylizacji. Organizatorzy zachęcali uczestników słowami:

Wskakujcie w stylówki z lat 20. i bawcie się z nami!

Konkurs na najlepsze przebranie z lat dwudziestych miał na celu przeniesienie uczestników w atmosferę epoki prohibicji, jazzu i charleston. Era ta, znana z charakterystycznych sukienek z frędzlami, cylindrów i suspensów, ożyła na ulicach Tyczyna.

Muzyczne zakończenie dnia

Kulminacją wydarzenia był koncert zespołu "Kłusem z Bluesem", który zapewnił uczestnikom muzyczną podróż w czasie. Blues, jako gatunek muzyczny o głębokich korzeniach historycznych, idealnie wpisał się w retro klimat całego przedsięwzięcia.

Stoiska gastronomiczne zapewniały smakowite posiłki, tworząc atmosferę lokalnego festynu, gdzie można było nie tylko oglądać atrakcje, ale także spędzić czas w gronie rodziny i znajomych.

Edukacyjny aspekt rozrywki

Wydarzenie udowodniło, że historia może być źródłem świetnej zabawy i edukacji jednocześnie. Prezentacja i prelekcja zaplanowana na godzinę 15:00 miała na celu pogłębienie wiedzy uczestników o minionych epokach, łącząc rozrywkę z wartościami poznawczymi.

Dzisiejsze wydarzenie w Tyczynie kolejny raz pokazało, jak skuteczna może być współpraca między organizacjami lokalnymi w tworzeniu atrakcyjnych inicjatyw kulturalnych, które łączą pokolenia wokół wspólnych wartości i pasji.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Lekarka miała gabinet w którym za pieniądze robiła to czego nie zrobiło państwo bo kościół zabronił Data dodania komentarza: 12.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Odkopano już 30 płodów w Lutoryżu . Radio ESKA o kulisach przesłuchania, a mieszkańcy dla Halo Rzeszów: „To podziemie aborcyjne? Skąd tyle zwłok?!” Autor komentarza: brzeszczotuńcio Treść komentarza: Masakra. Tak beztefleksyjnie mordować bezbronne dzieci w życiu płodowym. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:47 Źródło komentarza: Wykopano ludzkie szczątki pod Rzeszowem! Dziennikarze donoszą o ciałach trzynastu płodów Autor komentarza: Licealista Treść komentarza: Znalazłem ten artykuł przypadkiem. Ten tzw. Ksiądz ( książę) był kiedyś proboszczem w parafii w DUBIECKU. Uczył religii w szkole. Jego podejście do młodzieży było tragiczne, podpadało pod psychiczne znęcanie. Oczywiście w szkole nikt nie reagował, od nauczycieli po Dyrekcję . Nie wspominając o jego szemranych interesach. Zachowywał się jak biznesmen, któremu wszystko wolno . Tak właśnie wygląda KK w Polsce. Tragedia!!! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:50 Źródło komentarza: Czy ksiądz z Żołyni prowadzi działania mafijne? Lista dla proboszcza Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Szokujące ustalenia dziennikarzy: gangsterzy od podkarpackich agencji towarzyskich byli agentami polskich służb!
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama