Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Pożar naczepy na DK19 w Lutczy. Kierowca zapobiegł rozszerzeniu się ognia

Podziel się
Oceń

Wczorajszy wieczór przyniósł strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutczy poważne wyzwanie. O godzinie 21:44 otrzymali oni zgłoszenie od Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie o pożarze samochodu ciężarowego w bezpośrednim sąsiedztwie ich strażnicy.

Heroiczna postawa kierowcy

Kluczową rolę w ograniczeniu skali tragedii odegrał kierowca pojazdu. Widząc zagrożenie, zdążył on odpiąć ciągnik siodłowy od płonącej naczepy, co zapobiegło rozprzestrzenieniu się ognia na całą ciężarówkę. Ta szybka i odważna reakcja mogła uratować nie tylko pojazd, ale także zapobiec znacznie poważniejszym skutkom i większemu zagrożeniu.

Działania ratownicze

Do akcji natychmiast ruszyły dwa zastępy OSP Lutcza - GBA MAN oraz GLBM MERCEDES w dziesięcioosobowej obsadzie. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia, strażacy zastali dramatyczną scenę - naczepa samochodu ciężarowego była już w większości objęta płomieniami.

Strażacy z OSP Lutcza skupili się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w celu ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczyły następujące siły i środki:

  • 2 zastępy OSP Lutcza: GBA MAN 569[R]52 oraz GLBM MERCEDES 569[R]44
  • zastęp JRG PSP Strzyżów RENAULT GBA-Rt 561[R]21
  • 2 patrole Policji

Długotrwałe utrudnienia w ruchu

Pożar spowodował poważne zakłócenia na drodze krajowej nr 19 na 228. kilometrze w Lutczy. Początkowo, około godziny 22:00, wprowadzono ruch wahadłowy, jednak sytuacja uległa komplikacji po ugaszeniu ognia. Konieczność przeładunku ocalałego towaru na inny pojazd wymusiła całkowite zamknięcie drogi w kierunku Rzeszowa.

Dla samochodów osobowych zorganizowano objazdy drogami lokalnymi, natomiast ciężarówki musiały czekać na przywrócenie ruchu. Akcja ratownicza i usuwanie skutków zdarzenia trwały przez całą noc - ruch na drodze krajowej nr 19 został w pełni przywrócony dopiero o godzinie 2:50 w nocy ze środy na czwartek.

Na szczęście, w całym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, co w dużej mierze zawdzięczamy szybkiej reakcji kierowcy oraz profesjonalnym działaniom służb ratowniczych.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: SZOKUJĄCE USTALENIA DZIENNIKARZY: GANGSTERZY OD PODKARPACKICH AGENCJI TOWARZYSKICH BYLI AGENTAMI POLSKICH SŁUŻB! Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu!
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama