Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Dni Sportu i Rekreacji w Gminie Trzebownisko [REPORTAŻ]

Podziel się
Oceń

W Stobiernej rozegrano pierwszą edycję turnieju Stobierna Cup 2025 oraz finał Pucharu Wójta Gminy Trzebownisko. Wydarzenie połączyło rywalizację sportową z imprezami towarzyszącymi dla mieszkańców.
Dni Sportu i Rekreacji w Gminie Trzebownisko [REPORTAŻ]

Autor: Szafirowe Studio

Boisko w Stobiernej stało się w miniony weekend, w dniach 5-6 lipca, areną dwudniowego święta sportu Gminy Trzebownisko. Organizatorzy przygotowali bogaty program rozgrywek dla różnych kategorii wiekowych oraz imprezy towarzyszące, które przyciągnęły zarówno mieszkańców, jak i zaproszonych gości.

Obejrzyj reportaż:

Stadion w Stobiernej przez cały weekend tętnił życiem, przyciągając tłumy mieszkańców i gości z całego regionu. Pierwsza edycja Dni Sportu i Rekreacji okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym, który może na stałe wpisać się w kalendarz gminnych imprez.

O organizacji zadecydowało dofinansowanie

Głównym punktem sportowych zmagań był turniej Stobierna Cup 2025 dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych: U7, U9, U11 oraz U16. Jak poinformował Adam Wnęk, wiceprezes KS Stobierna, organizacja turnieju była możliwa dzięki pozyskaniu znaczącego wsparcia finansowego.

Rozgrywaliśmy rozgrywki w 4 kategoriach wiekowych. U 7 u 9 u 11 oraz u 16 dzięki wsparciu z programu kompensacyjnego organizowanego przez Ministerstwo sportu i turystyki.

- wyjaśnił Wnęk.

Turniej otrzymał dofinansowanie w wysokości 27 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu, które zostało pozyskane przez Adama Wnęka we współpracy z Krzysztofem Furdakiem, prezesem KS Stobierna. Rozgrywki odbywały się od samego rana w sobotę.

KS Stobierna ponownie triumfatorem

W finale Pucharu Wójta Gminy Trzebownisko, podobnie jak rok temu, zwyciężył klub KS Stobierna. Dr Sławomir Porada, wójt Gminy, podkreślił wyjątkowość sytuacji finałowej:

Dzisiaj przed nami już tylko i wyłącznie finał, gdzie spotykają się dwie drużyny. Akurat tak się stało, że są to drużyny ze Stobiernej.

- powiedział wójt podczas ceremonii.

Finałowi poprzedził cykl spotkań różnych drużyn z terenu całej gminy, który trwał od ubiegłego tygodnia i obejmował ćwierćfinały oraz półfinały.

Pokazy sportowe

Niedzielny program wzbogaciły pokazy sekcji sportowych z całej gminy Trzebownisko. Mieszkańcy mogli podziwiać prezentacje różnorodnych dyscyplin sportowych, w tym:

  • gimnastykę artystyczną
  • karate i jujitsu
  • łucznictwo
  • siatkówkę plażową
  • rugby
  • lekkoatletykę
  • koszykówkę 3x3

Pokazy zaprezentowały widzom bogactwo dyscyplin sportowych rozwijanych na terenie Gminy. Jak można się przekonać, oferta ta wykracza daleko poza tradycyjną piłkę nożną.

Gwiazdy polskiej sceny

Organizatorzy zadbali o różnorodny program muzyczny na oba dni wydarzenia. W sobotę wystąpił DJ Alex oraz zespół SHANTEL, który zapewnił niezapomniany koncert. Niedziela przyniosła "Karuzelę przebojów", występ zespołu Vibe, a na finał energetyczny koncert zespołu JOKER.

Całość imprezy poprowadził Krystian Herba - znany sportowiec, który nadał wydarzeniu profesjonalny charakter. Wójt Porada zachęcał uczestników do skorzystania z pełnej oferty wydarzenia.

Z przyjemnością zapraszam wszystkich - i mieszkańców i gości. I na sportowo, i na ludowo. Można również posłuchać dobrej muzyki, spędzić fajnie wakacyjny czas. 

- mówił podczas ceremonii.

Szeroka oferta sportowa

Gmina systematycznie rozwija nowe dyscypliny sportowe. Do tradycyjnej piłki nożnej dołączają zajęcia prowadzone przez OSiR Nowa Wieś, kluby sportowe, stowarzyszenia i szkoły. Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z:

  • pływania i tenisa ziemnego
  • tenisa stołowego i lekkoatletyki
  • nordic walking i szachów
  • darta i siatkówki
  • futsalu i gimnastyki artystycznej
  • karate, jujitsu i wielu innych dyscyplin
  • pumptracka i siłowni

Planowane inwestycje 

Podczas krótkiej rozmowy z Halo Rzeszów, Michał Drupka, Wicewójt Gminy Trzebownisko przedstawił plany rozwoju obiektu sportowego w Stobiernej. Planowana inwestycja przewiduje znaczące rozszerzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

- Będą tutaj dwa boiska, jedno boisko będzie do gry ligowej, natomiast drugie boisko będzie ze sztuczną nawierzchnią pełnowymiarowe, treningowe. 

- wyjaśnił Drupka

Ponadto na różnych etapach realizacji znajdują się inne ważne inwestycje sportowe, które stworzą dodatkowe miejsca do spędzania wolnego czasu:

  • strefa rekreacyjna wokół zalewu w Terliczce
  • tężnia w Tajęcinie
  • renowacja parku w Zaczerniu
  • kolejne pumptracki na terenie gminy
  • ścieżka pieszo-rowerowa łącząca Stobierną z Jasionką

Szczególnie ambitny jest projekt 3-kilometrowej strefy wypoczynkowej wzdłuż rzeki Świerkowiec, która będzie rozwijana o obiekty towarzyszące. Przeważająca część inwestycji zostanie zrealizowana z wykorzystaniem środków zewnętrznych.

Podziękowania dla organizatorów

Sukces pierwszej edycji Dni Sportu i Rekreacji był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i osób. W organizację włączyły się:

  • OSiR Nowa Wieś
  • Gminne Centrum Kultury w Trzebownisku
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Stobiernej
  • KGW Stobierna i KS Stobierna
  • Stowarzyszenie Stobierna – Wieś Aktywna
  • Radni sołeccy i gminni: Lucyna Kamińska, Joanna Buczak, Leszek Bielenda i Szymon Marszał

Olimpiada Dzieci i Młodzieży w planach

Organizatorzy już myślą o rozwoju formuły wydarzenia. W przyszłym roku rozważana jest możliwość zorganizowania sportowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży z terenu gminy, która byłaby kolejną okazją do integracji i popularyzacji sportu.

Jak podkreślają władze Gminy, promocja zdrowego stylu życia jest szczególnie ważna w obliczu szybkiego rozwoju technologii informatycznych, pojawiających się uzależnień oraz coraz częstszego siedzącego trybu życia, który niekorzystnie wpływa na stan fizyczny mieszkańców już od najmłodszych lat.

Pierwsze Dni Sportu i Rekreacji Gminy Trzebownisko pokazały, jak lokalne władze mogą skutecznie łączyć promocję aktywności fizycznej z integracją społeczności, tworząc przestrzeń dla mieszkańców w każdym wieku.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama