Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Pościg za 17-latkiem w BMW. Nie reagował na sygnały, uciekał i uderzył w radiowozy

Podziel się
Oceń

Do 5 lat więzienia może trafić 17-letni kierowca BMW, zatrzymany po nocnym pościgu zakończonym kolizjami z dwoma radiowozami w miejscowości Wierzbna. Na wniosek policji, Prokuratura Rejonowa w Przeworsku zastosowała wobec niego dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Ucieczka przed kontrolą

Do zdarzenia doszło w środę tuż przed północą na ul. Tysiąclecia w Przeworsku. Patrol ruchu drogowego próbował zatrzymać do kontroli BMW, którego kierowca – mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych – nie zamierzał się zatrzymać. 

“Pomimo wyraźnych poleceń funkcjonariuszy kierujący przyspieszył i podjął ucieczkę” – relacjonują policjanci.

Radiowóz ruszył w pościg za kierowca BMW, który z dużą prędkością kierował się w stronę Wierzbnej. Oficer dyżurny został natychmiast powiadomiony, a w rejon skierowano kolejne patrole.

Dwa zderzenia i ucieczka piesza

Do najgroźniejszego momentu doszło podczas próby skrętu. Uciekający kierowca wjechał czołowo w jeden z policyjnych pojazdów, po czym, cofając, uderzył w drugi radiowóz jadący za nim. “Najpierw doszło do zderzenia czołowego, a chwilę później do kolejnej kolizji podczas manewru cofania” – opisują mundurowi.

Po kraksach nastolatek porzucił samochód i próbował ratować się ucieczką pieszo. Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany.

17-latek bez uprawnień i niesprawne auto

Kierowcą okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Kańczuga. Nie miał prawa jazdy, a BMW, którym się poruszał, nie było dopuszczone do ruchu, co może się wiązać z wysokimi kosztami dla kierującego BMW. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego; poszkodowanych policjantów przewieziono do szpitala na badania.

Zatrzymanego osadzono w policyjnej izbie zatrzymań w Przeworsku. W piątek prokuratura zdecydowała o zastosowaniu środków zapobiegawczych: dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. “Sprawa ma charakter rozwojowy, a 17-latkowi mogą grozić poważne konsekwencje karne” – słyszymy od przerworskich śledczych.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

gość 13.08.2025 12:25
kto zapłaci za szkody ?

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Jurek Treść komentarza: Odlot. Bardzo ważny artykuł, zwłaszcza dla katolików czytających ze zrozumieniem. Dla katolikow inaczej, może normalniej czytających, kompletna bzdura. A dla całej reszty, w tym mnie, kliknięcie po to, aby przekonać się co znowu obca służba odjaniepawliła. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:32 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Daniel W. Treść komentarza: Chłop w sukience ma mi mówić, kiedy mogę zjeść kawałek kiełbasy? :) Ludzie! Gdzie my żyjemy? A jak jestem zameldowany w Warszawie, a mieszkam w Rzeszowie to mogę skubnąć? :) Cyrk objazdowy... Data dodania komentarza: 3.06.2026, 22:08 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: CHWDP Treść komentarza: A może nie warto i czas zakończyć wspieranie Banderowskiej Upadliny?! Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:05 Źródło komentarza: Uderzmy w Rzeszów i zobaczmy, co się stanie”. Szokujące słowa rosyjskiego propagandysty wywołały burzę
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama