Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości

Podziel się
Oceń

W poniedziałek 7 grudnia 2020 r., pod biurem Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Hetmańskiej 9 odbyła się konferencja prasowa rzeszowskiego koła Młodych dla Wolności. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiej akcji "Rózga +”.
  • Źródło: materiały własne, relacja na żywo rzeszow112.pl
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości - Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości

Autor: Łukasz Kotulak

Odbyła się ona właśnie tego dnia z racji przypadających dzień wcześniej Mikołajek, co dało okazję do podsumowania całego roku i wręczenia przedstawicielom partii rządzącej rózgi za całoroczne działania - mówi Kacper Szeląg, Prezes Regionu Podkarpackiego Młodych dla Wolności.
Młodzi dla Wolności:
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości


Młodzi działacze podnieśli kwestię sześciu, ich zdaniem, utrudniających życie ustaw wprowadzonych przez rząd w czasie pandemii. Na przygotowanej dla potrzeb konferencji tablicy znalazły się takie hasła jak:
- Likwidacja ulgi abolicyjnej
- Podwyżki dla polityków
- Piątka przeciw rolnikom
- Podatek cukrowy
- Podatek od alkoholu
- Podatek od VOD
Młodzi dla Wolności:
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości


Młodzi działacze podkreślali, że czas kryzysu ekonomicznego i utraty pracy przez wielu Polaków jest najmniej odpowiednim czasem dla uchwalania prawa wprost godzącego w portfele obywateli.

Prezes regionu podkarpackiego Młodych dla Wolności Kacper Szeląg nazwał wyżej wymienione ustawy "szóstką hańby partii rządzącej” i zarzucił rządzącym traktowanie podatników jako "dojnej krowy”. Jego zdaniem - obywateli nie można bez pomysłu opodatkować, gdy tylko zajdzie się jakakolwiek, nawet bezsensowna, potrzeba.

https://www.youtube.com/watch?v=F4IQwRWBtkc

Prezes rzeszowskiego Koła Młodych dla Wolności, Kacper Guzik, skrytykował pomysł podwyższenia sobie pensji przez polityków. - W tak trudnych czasach, kiedy wiele osób musi zaciskać pasa, aby móc wyżywić rodziny, a budżet państwa notuje ogromny deficyt, niemoralne jest podnoszenie uposażeń poselskich - powiedział.
Młodzi dla Wolności:
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości


Głos zabrali również inni członkowie MdW, opisując w merytoryczny sposób z użyciem danych i statystyk powody krytyki partii rządzącej.

Po zakończeniu konferencji prasowej przedstawiciel Młodych dla Wolności w towarzystwie kamery rzeszow112.pl udał się do okręgowego biura Prawa i Sprawiedliwości, gdzie nastąpiło przekazanie symbolicznej "rózgi+".

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Jurek Treść komentarza: Odlot. Bardzo ważny artykuł, zwłaszcza dla katolików czytających ze zrozumieniem. Dla katolikow inaczej, może normalniej czytających, kompletna bzdura. A dla całej reszty, w tym mnie, kliknięcie po to, aby przekonać się co znowu obca służba odjaniepawliła. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:32 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Daniel W. Treść komentarza: Chłop w sukience ma mi mówić, kiedy mogę zjeść kawałek kiełbasy? :) Ludzie! Gdzie my żyjemy? A jak jestem zameldowany w Warszawie, a mieszkam w Rzeszowie to mogę skubnąć? :) Cyrk objazdowy... Data dodania komentarza: 3.06.2026, 22:08 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: CHWDP Treść komentarza: A może nie warto i czas zakończyć wspieranie Banderowskiej Upadliny?! Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:05 Źródło komentarza: Uderzmy w Rzeszów i zobaczmy, co się stanie”. Szokujące słowa rosyjskiego propagandysty wywołały burzę
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama