Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy
Poranny alarm

Groźny wypadek na al. Rejtana. Dwie osoby w szpitalu po porannym zderzeniu

Podziel się
Oceń

Poranny ruch na jednej z głównych ulic Rzeszowa został zakłócony przez poważny wypadek. Na skrzyżowaniu al. Rejtana z al. Powstańców Warszawy zderzyły się dwa samochody, a oboje kierujący trafili do szpitala.
Groźny wypadek na al. Rejtana. Dwie osoby w szpitalu po porannym zderzeniu

Źródło: KMP Rzeszów

Do wypadku doszło w porannym szczycie

We wtorkowy poranek, po godzinie 8.30, służby otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na al. Rejtana w Rzeszowie. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z al. Powstańców Warszawy, czyli w jednym z najbardziej ruchliwych punktów tej części miasta. Poranne godziny i duże natężenie ruchu sprawiły, że sytuacja od początku wyglądała bardzo poważnie.

Na miejsce skierowano policjantów ekipy wypadkowej ruchu drogowego komendy miejskiej, którzy rozpoczęli ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Już wstępne ustalenia wskazały, że przyczyną wypadku mogło być niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

KMP Rzeszów

Wstępne ustalenia policji

Z policyjnych ustaleń wynika, że 25-letnia kierująca Volkswagenem Golfem, jadąc al. Rejtana w kierunku al. Sikorskiego, najprawdopodobniej wjechała na skrzyżowanie mimo czerwonego światła. W efekcie doszło do zderzenia z Mercedesem, którego kierowca poruszał się prawidłowo.

Siła uderzenia była na tyle duża, że oboje kierujący odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Jak przekazano, zarówno kobieta prowadząca Volkswagena, jak i kierowca Mercedesa byli trzeźwi.

Czytaj również:

Niebezpieczny moment i ważny apel do kierowców

Choć szczegółowe okoliczności wypadku będą jeszcze wyjaśniane, sprawa już teraz jest kolejnym przypomnieniem, jak poważne skutki może mieć chwila nieuwagi na skrzyżowaniu. Wystarczy jeden błąd, by spokojna droga do pracy lub na uczelnię zamieniła się w dramatyczne zdarzenie z udziałem służb ratunkowych.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, koncentrację i bezwzględne stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Szczególnie w godzinach porannego szczytu, gdy na drogach panuje duży ruch, a pośpiech często prowadzi do ryzykownych decyzji, przestrzeganie przepisów może zapobiec tragedii.

KMP Rzeszów

Czytaj również: 

Skrzyżowania wciąż pozostają miejscem największego ryzyka

Wypadki na skrzyżowaniach należą do najbardziej niebezpiecznych zdarzeń drogowych, ponieważ często dochodzi w nich do gwałtownych zderzeń bocznych lub czołowych. Nawet przy stosunkowo niewielkich prędkościach skutki mogą być dotkliwe dla kierowców i pasażerów. Dlatego tak ważne jest nie tylko obserwowanie sygnalizacji, ale także zachowanie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

Poranny wypadek na al. Rejtana pokazuje, że przepisy drogowe nie są jedynie formalnością, lecz realnym systemem bezpieczeństwa. Każde zlekceważenie czerwonego światła, pierwszeństwa przejazdu czy zasad ostrożności może skończyć się obrażeniami, zniszczonymi pojazdami i długimi utrudnieniami dla innych kierowców.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama