Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

II Rajd Motocyklowy Weteranów organizowany przez 3. PBOT

Podziel się
Oceń

We wtorek 18 maja bieżącego roku rozpoczął się II Rajd Motocyklowy Weteranów. Organizatorami i uczestnikami są żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rajd ma trwać przez 3 najbliższe dni.
  • Źródło: Informacja prasowa
II Rajd Motocyklowy Weteranów organizowany przez 3. PBOT
II Rajd Motocyklowy Weteranów na Podkarpaciu

Autor: Witold Sura

Trasa i uczestnicy II Rajdu Motocyklowego Weteranów


Dziś rano, z terenu 31 Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa wyruszyło ponad 20 żołnierzy– motocyklistów. Celem ich podróży jest odwiedzenie grobów swoich kolegów i zapalenie dla nich zniczy. Ma to być wyraz hołdu dla poległych poza granicami kraju. Z powodu tak podniosłej intencji posiadają oni też duchowe wsparci. Udziela im go ks. ppor. Jerzy Skimina – kapelan 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska.

Szefem i głównym koordynatorem podkarpackiego zespołu jest por. Tomasz Magdoń. 2. Rajd Weterana dla żołnierzy najmłodszego rodzaju sił zbrojnych na Podkarpaciu potrwa do 20 maja. Uczestnicy mają do pokonania blisko 700 km. Trasa przejazdu przebiega przez:

  • Rzeszów,

  • Mielec,

  • Dębicę,

  • Malinówkę,

  • Polańczyk,

  • Sanok,

  • Przemyśl,

  • Jarosław,

  • Cieszanów,

  • Radawę,

  • Stalową Wolą,

  • Tarnobrzeg,

  • Łańcut.


Meta rajdu znajduje się w Rzeszowie. W ten sposób motocykliści z 3. PBOT zrobią pętlę przez praktycznie całe województwo.

Rajd Motocyklowy Weteranów w całej Polsce


W jednostkach wojskowych na terenie całej Polski II Rajd Motocyklowy Weteranów rozpoczął się 2 maja a zakończy 29 maja podczas obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Poszczególne oddziały w Polsce indywidualnie wybierały termin przejazdów. W całej Polsce na II Motocyklowy Rajd Weteranów zgłosiło się ponad1300 żołnierzy i pracowników ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

II Rajd Motocyklowy Weteranów
II Rajd Motocyklowy Weteranów na Podkarpaciu


Podczas inauguracji rajdu płk Dariusz Słota, uczestnik wielu misji poza granicami kraju, a obecnie dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreślił jak ważne jest to wydarzenie. Przypomniał również o znaczeniu wszystkich weteranów, którzy działali poza granicami kraju. Powiedział on:

,, Cieszę się z tej inicjatywy, że w ten sposób podkreślamy pamięć żołnierzy, którzy służąc Polsce ponieśli najwyższą cenę. Decyzja o wzięciu udziału w misji i służbie poza granicami kraju, dla wzmocnienia bezpieczeństwa na świecie nigdy nie jest dla żołnierza łatwą decyzją. Sam wiem to doskonale. Jednak poczucie zobowiązania wobec Polski i służby w utrzymaniu pokoju, a tym samym także bezpieczeństwa naszych najbliższych i rodaków to motywacja, która pcha nas w niebezpieczne rejony z dala od domu. Tą decyzją oraz swoją postawą tworzymy pozytywny wizerunek Polski, działając na misjach pokojowych i stabilizacyjnych w Afganistanie, Kosowie czy Iraku.”


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama