Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Szczepienia w domu pacjenta realizowane przez CM Medyk

Podziel się
Oceń

Centrum Medyczne Medyk organizuje szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta, obejmujące pacjentów leżących, niesamodzielnych, którzy nie mogą pojawić się na szczepieniu w punktach szczepień.
  • Źródło: Informacja prasowa
Szczepienia w domu pacjenta realizowane przez CM Medyk
Szczepienia w domu pacjenta realizowane przez CM Medyk

Autor: pixabay.com

Szczepienia realizowane są w powiatach: jasielskim, strzyżowskim, brzozowskim, krośnieńskim (m. Krosno), łańcuckim, przeworskim, leżajskim, rzeszowskim (m. Rzeszów), dębickim, ropczycko – sędziszowskim, mieleckim, niżańskim, stalowowolskim, kolbuszowskim i tarnobrzeskim (m. Tarnobrzeg).

PROCEDURA SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 W DOMU PACJENTA


1. Pacjent zgłasza chęć zaszczepienia do poradni POZ, do której jest zapisany lub do pielęgniarki opieki długoterminowej, jeśli znajduje się pod jej opieką. Poradnia lub pielęgniarka opieki długoterminowej przyjmuje zgłoszenie i potwierdza, że pacjent należy do danej poradni.
2. Następnie poradnia POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej ustalają, czy pacjent ma skierowanie na szczepienie w systemie elektronicznym. Jeżeli nie, a kwalifikuje się do szczepienia w ramach obecnie szczepionych grup – skierowanie jest wystawiane.
3. Lekarz POZ lub pielęgniarka oceniają, czy pacjent ze względu na stan zdrowia kwalifikuje się do zaszczepienia w domu.
4. Jeśli kwalifikacja przebiega pomyślnie, pracownicy punktu kontaktują się z pacjentem, rejestrują go na szczepienie i ustalają termin, w którym przyjeżdżają do pacjenta.
5. O zakwalifikowaniu do wykonania szczepienia decyduje lekarz mobilnego zespołu.
6. Po podaniu pierwszej dawki, zespół ustala termin drugiego szczepienia i przez co najmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Karygodne działania, a raczej brak działań, rządu. Wycierają sobie gęby byciem prorodzinnym, a zabierają nam podstawowe prawo do bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 14:33Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: staszekTreść komentarza: niech zamkną to betoniarnie firma STYROBUD jestem ciekaw dlaczego po zdarzeniu ta pompa była spawana może dalej w użytku nie rozumiem jednego auto po wypadku trafia na parking policyjny a tu jak by ślady zacierać może wczesniej była spawanaData dodania komentarza: 21.06.2025, 11:33Źródło komentarza: Wypadek na budowie na Kwiatkowskiego. Pracownika przygniotło ramie pompogruszki! [Aktualizacja]Autor komentarza: kkkTreść komentarza: na caritas? Nie daję.Data dodania komentarza: 20.06.2025, 21:29Źródło komentarza: Rzeszowski Caritas rozpoczął zbiórkę na rzecz poszkodowanych w pożarzeAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Super! Nie możemy sobie pozwolić na kolejne poświęcenia w imię cięć budżetowych!Data dodania komentarza: 20.06.2025, 12:13Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama