Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Cyberpunk w Rzeszowie. Miasto w technologicznej rzeczywistości

Podziel się
Oceń

Pierwsza taka gra miejska w Rzeszowie korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Zobacz miasto w klimacie Cyberpunka.
  • Źródło: informacje prasowe
Cyberpunk w Rzeszowie. Miasto w technologicznej rzeczywistości

Autor: materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Futurystyczny Rzeszów, system kontroli obywateli, ruch oporu oraz ważna misja do wykonania dla każdego. To wszystko dostępne już od 14 lipca, dzięki pierwszej w Polsce grze miejskiej w technologii rozszerzonej rzeczywistości Save The City.

Uratuj Rzeszów przed Horuszem

Celem gry jest uratowanie miasta przed autorytarnym Horusem, systemem dążącym do całkowitego kontrolowania obywateli. Narzędziem nadzoru jest skomplikowany system oceniania i przyznawania punktów mieszkańcom. W świecie Horusa każdy obywatel sprowadza się do danych i statystyk oraz ogólnej oceny przydatności społecznej.

Jeżeli według systemu nie jesteś “dobrym” obywatelem to nie należy Ci się możliwość skorzystania np. z urlopu w pracy, wzięcia kredytu albo skazany jesteś na mieszkanie w gorszych dzielnicach. Celem graczy jest zniszczenie Horusa i przywrócenie normalności w mieście.

Gracze, aby wykonać misje muszą odkrywać miasto, znajdując i rozwiązując zadania, które dostępne są tylko w wybranych lokalizacjach miejskich. Wszystkie elementy gry wyświetlane są w technologii rozszerzonej rzeczywistości, czyli, tak jak słynne Pokemony, mogą być nanoszone na realną rzeczywistość poprzez ekran telefonu.

W grze znalazły się również misje poboczne wymagające od graczy zapoznania się z otoczeniem. Dzięki temu gracze poznają charakterystyczne elementy infrastruktury miejskiej, np. Plan Wiedemanna czy pomnik Tadeusza Kościuszki.

Save The City to doskonała okazja na poznanie miasta poprzez emocjonującą rozgrywkę, która dzieje się w różnych miejscach w Rzeszowie. Na graczy czekają zadania do rozwiązania, m.in przy Fontanie Multimedialnej, Pomniku Tadeusza Nalepy czy Wisłoku. Gra jest idealną propozycją dla młodzieży, całych rodzin z dziećmi, oraz turystów.

Twórcami gry jest rzeszowskie Riddle Studio, powstałe ze współpracy dwóch lokalnych firm Simplicity Games oraz escaperoomu Share Lock.

Gra jest dostępna na platformach AppStore oraz Google Play. Telefon powinien obsługiwać wtyczkę ARCore lub ARKit. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rzeszów, firmy G2A, oraz Centrum Medycznego Medyk w pierwszym roku istnieje możliwość darmowej gry.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
Reklama