Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Fijołek: w porozumieniu z mieszkańcami ograniczymy ruch na Jagiellońskiej

Podziel się
Oceń

Jagiellońska ma zostać przekształcona w strefę przyjazną pieszym. Zmiany mają być wprowadzone na próbę, do końca sierpnia br. Kompromisowe rozwiązanie próbował wypracować prezydent Fijołek, który w poniedziałek spotkał się z mieszkańcami i ajentami ul. Jagiellońskiej.
  • Źródło: relacja na żywo rzeszow112.pl
Fijołek: w porozumieniu z mieszkańcami ograniczymy ruch na  Jagiellońskiej
Konrad Fijołek

Autor: Łukasz Kotulak

Prezydent Konrad Fijołek chce w Rzeszowie powiększać strefę przyjazną pieszym. Dlatego spotkał się z mieszkańcami ul. Jagiellońskiej, a także z działającymi przy tej ulicy przedsiębiorcami, aby porozmawiać o swojej propozycji wyłączenia z ruchu odcinka tej ulicy od skrzyżowania z ul. 3 Maja do rejonu skrzyżowania z ul. Zygmuntowską.

- Dziękuję za bardzo rzeczową dyskusję w sprawie rozwiązań, które można zastosować na tej ulicy czyniąc ją przyjaźniejszą. Dziękuję za mnóstwo propozycji, które zgłosiliście. - dziękował za spotkanie prezydent.

Wśród nich było m.in. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Zygmuntowskiej (odcinek od Domaru w kierunku siedziby Kurii Rzeszowskiej), dzięki czemu można byłoby wygospodarować dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkających przy Jagiellońskiej i w konsekwencji ograniczyć ruch na tej ulicy.

Inną z propozycji jest wyłączenie z ruchu jednego pasa ulicy Jagiellońskiej, dzięki czemu mogłaby tam powstać część piesza z kawiarnianymi ogródkami, ławkami z zielenią. Byłaby to strefa spacerowa, drugi pas ulicy miałaby z kolei pełnić funkcję komunikacyjną.

Propozycji było dużo więcej. - Każda z nich zostanie teraz przeanalizowana. Miejskie służby w oparciu o Wasze propozycje przygotują projekty zmian, które będzie można wprowadzić na ul. Jagiellońskiej - mówił Konrad Fijołek.

Projekty mają być zaprezentowane podczas spotkania, które odbędzie się w Urban Lab przy ul. 3 Maja. Kolejne pomysły można zgłaszać również do Urban Lab.

- Tam wybierzemy najlepsze rozwiązanie, które zostanie wprowadzone w życie - podkreślił prezydent Rzeszowa. Termin konsultacji ma być podany niebawem. Prezydent chce wprowadzić nowe rozwiązanie już 10 sierpnia.

Zobacz relacje na żywo z tego spotkania:

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama