Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Mieszkańcy osiedla Baranówka domagają się modernizacji dwóch ulic

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy osiedli Baranówka oraz Miłocin oczekują modernizacji dwóch łączników, głównie ze względu na poprawę bezpieczeństwa i komfortu poruszania się. Podkreślają, że to zobowiązanie znalazło się kontrakcie wyborczym pomiędzy Konradem Fijołkiem, a mieszkańcami.
  • Źródło: Informacje własne
Mieszkańcy osiedla Baranówka domagają się modernizacji dwóch ulic
Droga na Baranówce

Autor: Mateusz Maciejczyk

- W czwartek, 5 sierpnia, rozmawialiśmy na wizji lokalnej z Miejskim Zarządem Dróg w Rzeszowie o modernizacji dwóch łączników na osiedlach Baranówka oraz Miłocin -mówi nam Mateusz Maciejczyk, przewodniczący Rady Osiedla Baranówka.

Pierwszym z nich jest pieszo-rowerowy łącznik pomiędzy ul. Miłocińską, a ul. Kolbego. Ta droga liczy około 170 m długości i ok. 2,5 m szerokości. - To jest fajny skrót do lasku do Miłocina i do kościoła - mówi nam Mateusz Maciejczyk.

Mieszkańcy chcą, aby ta drogą nadal pełniła funkcję spacerową. - Ten łącznik jest bardzo uczęszczany przez pieszych i rowerzystów, droga zbudowana jest z betonowych płyt, chcielibyśmy, aby miasto położyło tam asfalt - podkreśla Maciejczyk.



Drugi łącznik, to mający raptem 3,5 m szerokości i 120 metrów długości odcinek łączący ul. Prymasa 1000-lecia z ul. Tarnowską. W ocenie mieszkańców poszerzenie drogi i położenie nowej nawierzchni znacznie poprawiłoby komfort jazdy w tym rejonie.

- Łącznik do ul. Tarnowskiej jest za wąski, jak na ruch w tamtym rejonie. Brakuje utwardzonego pobocza, trudno tam przejechać z wózkiem, czy przejść z dziećmi, nie mówiąc już o wyminięciu się dwóch jadących z przeciwka samochodów - mówi Mateusz Maciejczyk.

- W tym przypadku będziemy domagać się od miasta poszerzenia tej jezdni, tak aby ruch był po prostu płynniejszy - dodaje Maciejczyk.

Obydwie drogi znajdują się na działkach należących do miasta. Nie powinno być więc problemu z ich realizacją, trzeba jedynie zabezpieczyć pieniądze w budżecie. Rady obydwu Osiedli, porozumiały się i zadania te będą składane do Budżetu Miasta Rzeszowa na przyszły rok.

- Modernizacja łącznika Tarnowskiej była zawarta w kontrakcie wyborczym pomiędzy Konradem Fijołkiem, a mieszkańcami - podkreśla Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka.






Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama