Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rzeszów dla Pieszych. Spacer z prezydentem

Podziel się
Oceń

Już w najbliższą sobotę odbędzie się spacer z prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas niego będą pokazywane miejsca, które wymagają poprawy w kwestii poruszania się pieszych oraz rowerzystów.
  • Źródło: media społecznościowe
Rzeszów dla Pieszych. Spacer z prezydentem

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Jedną z obietnic kampanijnych Konrada Fijołka na stanowisko prezydenta Rzeszowa było maksymalne ułatwienie poruszania się pieszym, ludziom na wózkach inwalidzkich oraz rowerzystom po mieście.

Zapowiedź takich działań usłyszeliśmy także podczas podsumowania pierwszej miesięcznicy na tym stanowisku.

- Miasto nowoczesne, innowacyjne to takie, w którym ogólna dostępność i jakość życia osób z niepełnosprawnościami są na wysokim poziomie. Musimy doprowadzić tego, żeby Rzeszów (i nie tylko) stał się miastem przyjaznym, bezpiecznym i bez barier. To jest jedno z głównych wyzwań dla miasta na najbliższe lata. Miejmy nadzieję, że uda się w miarę szybko wprowadzić zmiany na lepsze - uważa Krzysztof Jasiński, działacz i aktywista miejski.

Pierwsze ułatwienia dla rowerzystów już wprowadzone

Niespełna kilka dni później miejskie władze zaczęły wprowadzać ułatwienia dla rowerzystów na pierwszych skrzyżowaniach oraz przejściach.

- Na skrzyżowaniu al. Kopisto z ul. Podwisłocze obniżono przejazdy dla rowerów. Na al. Cieplińskiego przy skrzyżowaniach z ul. Jałowego i z ul. Sokoła także obniżyliśmy przejścia dla pieszych - czytamy na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych Konrada Fijołka.

Na al. Niepodległości usunięto krawężniki na połączeniu ścieżki rowerowej z nawierzchnią jezdni, przestawiony został także kosz na śmieci utrudniający dojście do przycisku sygnalizacji świetlnej.

Na parkingu przy hali na Podpromiu obniżony został chodnik przy schodach od strony mostu Zamkowego.

Rzeszów dla pieszych. Konrad Fijołek organizuje spacer z mieszkańcami

Z kolei w sobotę 7 sierpnia Konrad Fijołek organizuje kolejny spacer pod hasłem "Rzeszów dla pieszych". Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Miejskiego Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Miejskiego Zarządu Dróg.

- Będzie doskonałą okazją do rozmowy o standardach dla ruchu pieszych, wymiany sugestii i spostrzeżeń w zakresie przyjazności rzeszowskiej przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego. W trakcie wydarzenia będziemy malować miejsca stanowiące bariery urbanistyczno-architektoniczne, zagrożenie bezpieczeństwa i utrudnienie w ruchu pieszych - czytamy w opisie wydarzenia w mediach społecznościowych.

Trasa spaceru będzie przebiegała ulicami Słowackiego, Kreczmera, Aleja Pod Kasztanami, Szopena, Hetmańska. Start w sobotę o godz. 10 pod rzeszowskim ratuszem.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama