Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

"Poznajmy się". Akcja Polska 2050 w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Na terenie Ośrodka Sportów Wodnych „Marina” w Rzeszowie , 7 sierpnia 2021 od godz. 17.00 Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 i jego lider w Rzeszowie, Krzysztof Stańko spotkał się, w ramach ogólnopolskiej akcji „Poznajmy się”, z mieszkańcami Rzeszowa.
  • Źródło: informacja prasowa
"Poznajmy się". Akcja Polska 2050 w Rzeszowie
Polska 2050 Rzeszów - Konrad Fijołek z liderami Ruchu Polska 2050

Autor: Jerzy Zygadło

W spotkaniu miał udział wziąć Poseł na Sejm RP Tomasz Zimoch. Niestety poinformował w ostatniej chwili, że z powodów zdrowotnych nie będzie mógł przybyć. Pomimo tego organizatorzy akcji w Rzeszowie zadbali o wiele atrakcji, między innymi - turniej piłkarzyków stołowych, upominków dla najmłodszych, poczęstunek dla wszystkich. Odbyli wiele spotkań i rozmów z mieszkańcami. Było wiele uśmiechu, ale też i poważnych rozmów o tym, jaka jest przyszłość Rzeszowa, Polski. Jaką rolę w tej przyszłości chce odegrać „Polska 2050”.

W rozmowach tych współuczestniczył również zaproszony przez członków Ruchu, prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Rozegrał nawet mecz w piłkarzyki z liderem Ruchu Krzysztofem Stańko. Wynik pomimo wyrównanej walki, pozostaje „tajemnicą”.

Krzysztof Stańko
Fot. Łukasz Kotulak


Pod namiotem „Polska 2050” można było wypełnić ankietę woli przystąpienia do Stowarzyszenia „Polska 2050”. I jak można było zauważyć chętnych było wiele. Owoce i lody oraz baloniki dla dzieci i młodzieży wzbogacały tą miłą i pogodną atmosferę.

Na rozpoczęcie spotkania podczas briefingu zorganizowanego przez członków „Polska 2050”, Krzysztof Stańko powiedział :
„Jesteśmy bardzo młodą, choć niezwykle aktywną i prężną organizacją. Jesteśmy dumni że należymy tu w Rzeszowie do wielkiej pozytywnej rodziny „Polska 2050”. Nasze zaangażowanie czy to na polu społecznym, czy to eksperckim, czy politycznym jest duże a mimo to nadal wielu Polaków jeszcze o nas nie słyszało. Dlatego ruszyliśmy w Polskę z hasłem “Poznajmy się”. A dziś jesteśmy w naszym mieście Rzeszowie.”

Spytaliśmy obecną na miejscu spotkania jedną z organizatorek akcji w Rzeszowie, radną naszego miasta Anne Skibę o ideę takich spotkań :
„Wspieram swoją obecnością tą akcję pomimo tego że przyczyny osobiste ograniczyły nieco dziś moją aktywność tutaj. Jestem tu dlatego ponieważ uważam że trzeba być blisko ludzi i dla ludzi. „Poznajmy się” osobiście. Nieodpowiedni politycy chcą skłócić Polaków w swoich poglądach. My jednak wolimy rozmawiać. Nie musimy zgadzać się we wszystkim, ale warto dowiedzieć się jak wiele mamy ze sobą wspólnego. W rozmowach możemy sprawdzić co możemy i co powinniśmy zrobić wspólnie.”

Po spotkaniu można było się dowiedzieć że kolejne spotkania „Poznajmy się”, planowane są na terenie Podkarpacia już w nadchodzących tygodniach.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć i pobrać dzięki uprzejmości Jerzego Zygadło. Aby mieć dostęp zaloguj się na swoje konto google i KLIKNIJ TUTAJ

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama