Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Szachowe Święto w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Zawodnicy z 16 województw w wieku od 5 do 18 lat, a wśród nich Mistrzowie Polski i medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich, zagrają w dniach 24-30.08 w Rzeszowie, w jednym z największych turniejów szachowych w Polsce i Europie, w PGNiG TERMIKA Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych.
  • Źródło: informacja prasowa
Swój udział do Mistrzostw Polski zgłosiło 938 zawodników. Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w 6 kategoriach wiekowych, osobno wśród dziewcząt i chłopców. Oprócz tytułów Mistrzów Polski, juniorzy „zgarną” puchary, medale, dyplomy i nagrody finansowe oraz rzeczowe. Organizatorem Mistrzostw jest Podkarpacki Związek Szachowy.

- To będzie wielkie szachowe święto w Rzeszowie. Zgłoszonych jest 938 młodych szachistów z terenu całej Polski, a wśród nich medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich. To będzie niesamowite uczucie gościć po raz drugi tylu młodych szachistów w Rzeszowie. To będzie również ogromna promocja Województwa Podkarpackiego i miasta Rzeszów. Przyjedzie również mnóstwo rodziców, opiekunów i działaczy szachowych z całej Polski – mówi Krzysztof Skiba, wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Oprócz tytułów Mistrzów Polski, najlepsi juniorzy zdobędą puchary, medale, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe. - Nagrodzonych łącznie zostanie około 240 juniorów, a wszystkie dzieciaki do lat 8 i 10 dostaną dyplomy i upominki – wylicza Krzysztof Skiba.

Kibice zmagania będą mogli śledzić w internecie poprzez transmisje partii oraz transmisję wideo. - Mamy nadzieję, że wszyscy przyjadą i wyjadą z pięknego Rzeszowa zadowoleni i z miłymi wspomnieniami oraz że PGNiG TERMIKA Mistrzostwa Polski Juniorów staną się piękną wizytówką Rzeszowa i całego województwa Podkarpackiego na długie lata – dodaje Skiba.

Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć na oficjalnym fanpage’u Mistrzostw: www.facebook.com/mpjbis2021, gdzie organizujemy także konkursy z pamiątkowymi
upominkami.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama