Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Wiemy jak będą wyglądały zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej w roku 2021/22

Podziel się
Oceń

Studenci Politechniki Rzeszowskiej w znacznej części wrócą na zajęcia w roku akademickim 2021/22. Władze uczelni określiły jednak pewne wyjątki.
  • Źródło: Politechnika Rzeszowska
Wiemy jak będą wyglądały zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej w roku 2021/22

Autor: Politechnika Rzeszowska

Po dobrych wiadomościach dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, studenci rzeszowskiej Politechniki także mają powody do zadowolenia. Pod koniec poprzedniego tygodnia rektor UR wydał bowiem decyzję o tym, że jej studenci w przyszłym roku akademickim wrócą w większości do nauki stacjonarnej.

Wyjątki mają stanowić jedynie wykłady ogólnouczelniane. Na nie bowiem chodzi często znaczna część studentów, zatem te mają się odbywać w dalej w formie zdalnej.

Władze uczelni zastrzegają jednak, że w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej, nauka może powrócić do modelu hybrydowego lub zdalnego.

A jak zajęcia będą wyglądały na Politechnice Rzeszowskiej? Są wytyczne

Studenci Politechniki Rzeszowskiej także otrzymali już stosowne wytyczne na temat zajęć w roku akademickim 2021/22. W czwartek 26 sierpnia rektor uczelni wydał bowiem stosowny komunikat.

Zgodnie z nim studenci na studiach stacjonarnych wszystkie zajęcia będą mieć w formie tradycyjnej, w siedzibie uczelni.

Z kolei na studiach niestacjonarnych online będą prowadzone wykłady, a pozostałe zajęcia na uczelni. Wyjątek stanowią studia podyplomowe, kursy, szkolenia - mogą one być prowadzone w formie zdalnej lub hybrydowej – czyli łączącej formę tradycyjną, stacjonarną z zajęciami online.

W tym przypadku decyzja należy do osoby, która odpowiada za daną formę kształcenia. Podobnie sytuacja wygląda na studiach doktoranckich.

Online natomiast mogą się obywać dyżury pracowników naukowych, tzw. konsultacje.

Są jednak zastrzeżenia

Jednak władze uczelni także pozostawiły sobie bowiem tzw. "furtkę" na wypadek, gdyby sytuacja epidemiczna w kraju znacznie się pogorszyła. Wówczas forma zajęć może diametralnie zmienić, ale o tym studenci będą informowani w stosownych komunikatach.

Wiadomo jednak na razie, że zajęcia mają się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama