Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Fiasko przetargu na projekt tężni solankowej na os. Miłocin

Podziel się
Oceń

Już po raz drugi nie udało się wyłonić wykonawcy, który opracowałby projekt tężni solankowej na osiedlu Miłocin w Rzeszowie. Powód był ten sam co poprzednim razem.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Fiasko przetargu na projekt tężni solankowej na os. Miłocin

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszowski ratusz już po raz drugi unieważnił przetarg na opracowanie projektu powstania tężni solankowej na osiedlu Miłocin. Poprzednim razem także nie udało się wyłonić wykonawcy, ponieważ złożone oferty były za wysokie, a miasto nie zamierzało dokładać pieniędzy.

Fiasko drugiego podejścia do projektu tężni solankowej na osiedlu Miłocin

Pod koniec lipca jednak Urząd Miasta Rzeszowa podjął drugą próbę do znalezienia wykonawcy tej inwestycji.

Jednak tym razem do ratusza spłynęła zaledwie jedna oferta, ale jej cena stanowczo przekraczała zakładane przez ratusz koszty. Miasto bowiem chciało przeznaczyć na tę inwestycję 8 251,76 zł, z kolei firma Lege Artis Łukasz Wyka z Lublina zażyczyła sobie za wykonanie tego projektu aż 34 317,00 zł.

Zatem władze miasta nie zamierzały dokładać pieniędzy do wykonania tego projektu. Warto zaznaczyć także, że powstanie tężni solankowej na osiedlu Miłocin znalazło się w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok.

W założeniach tężnia ma być oświetlona i wyposażona w czujnik zmierzchowy. Wokół obiektu będą ustawione ławki. Do zadań wykonawcy w ramach zagospodarowania terenu będzie należało także zaprojektowanie przebudowy terenu wraz zieleńcem i układem komunikacji wewnętrznej a także budowy niezbędnych sieci, instalacji i przyłączy. Nawierzchnia wokół tężni będzie mineralno-żywiczna. Częścią zadania będą także nasadzenia ozdobnych bylin i krzewów. Przestrzeń ta stworzy strefę relaksacyjno-zdrowotną, dostępną dla mieszkańców. Na terenie parku powstanie także monitoring.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama