Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Będą wybory do Rady Osiedla Pogwizdów Nowy

Podziel się
Oceń

Na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni wyrazili zgodę na organizację wyborów do pomocniczego organu jakim jest Rada Osiedla Pogwizdów Nowy. Znamy termin.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Będą wybory do Rady Osiedla Pogwizdów Nowy

Autor: Łukasz Kotulak

Przypomnijmy, od piątku 1 stycznia Pogwizdów Nowy jest oficjalnie nowym osiedlem Rzeszowa. Tego uroczystego włączenia dokonał jeszcze wówczas urzędujący prezydent Tadeusz Ferenc. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Rzeszów wita Pogwizdów Nowy na nowy rok

Mieszkańcy Pogwizdowa doczekają się własnej Rady Osiedla

Z kolei we wtorek 24 sierpnia na sesji Rady Miasta urzędnicy wyrazili zgodę na organizację wyborów do Rady Osiedla.

- Wybory zostaną przeprowadzone w poniedziałek 13 września o godz. 18:00 w budynku Ochotniczej Staży Pożarnej Rzeszów - Pogwizdów Nowy, ul. Pogwizdowska 85 - czytamy w uchwale przyjętej przez Radę Miasta.

Jednak, żeby te wybory mogły zostać uznane za ważne musi wsiąść w nich udział co najmniej 100 mieszkańców osiedla. Jednak, jeśli nie uda się ich przeprowadzić, mogą zostać one powtórzone w terminie 60 dni. Wówczas musi wsiąść w nich udział co najmniej 60 mieszkańców.

Obecnie Rzeszów liczy 33 osiedla. W trakcie bieżącej kadencji rad osiedla, oprócz Pogwizdowa Nowego nie ma osiedle Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego oraz Pułaskiego.

Jakie kompetencje posiada Rada Osiedla?

Do zdań rady osiedla należy m.in. organizowanie, inicjowanie i koordynowanie przedsięwzięć mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców osiedla. Oprócz tego wspieranie inicjatyw i działań służących integracji społeczności osiedlowej, współdziałanie z organizacjami i instytucjami działającymi na terenie osiedla czy występowanie do organów miasta z wnioskami i opiniami, dotyczącymi realizacji funkcji miasta na terenie osiedla.

Rady osiedla są odpowiedzialne również za przedstawianie opinii odnośnie do uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta oraz planów szczegółowego zagospodarowania przestrzennego osiedla, a także jego zmian.

W ich zadaniach jest także utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami osiedla, przekazywanie przez przewodniczącego rady wniosków i postulatów Radzie Miasta Rzeszowa, zgłaszanych przez mieszkańców.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama