Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

WSIiZ powraca częściowo do normalności. Znamy zasady nauki w nowym roku

Podziel się
Oceń

Władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania podjęły decyzję co do nauki w zbliżającym się semestrze zimowym. Zajęcia prowadzone będą w sposób hybrydowy.
  • Źródło: WSIiZ
WSIiZ powraca częściowo do normalności. Znamy zasady nauki w nowym roku

Autor: WSIiZ

Przypomnijmy, w przeciągu dwóch tygodni zarówno władze Uniwersytetu Rzeszowskiego, jak i Politechniki podjęły decyzję o powrocie w znacznej części do nauki w sposób stacjonarny. Jednak w swoich komunikatach zastrzegły, że w przypadku znacznego pogorszenia się sytuacji epidemicznej istnieje możliwość przejścia do nauki w sposób hybrydowy bądź całkowicie zdalny. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Wiemy jak będą wyglądały zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej w roku 2021/22

WZIiS przechodzi na naukę w sposób hybrydowy na semestrze zimowym. Co to znaczy?

Z kolei w czwartek 2 września władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania podjęły informację o zasadach nauki w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/22. Są one nieco bardziej zachowawcze, bowiem studenci będę się uczyć tam w sposób hybrydowy.

- Tryb hybrydowy oznacza, że wykłady i konwersatoria (czyli zajęcia dla większych grup) będą realizowane w trybie zdalnym, natomiast pozostałe zajęcia dydaktyczne – tradycyjnie, w siedzibie Uczelni. W czasie pobytu na terenie Uczelni nadal będą obowiązywały zasady mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, tj. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, dezynfekowania rąk, zachowania dystansu społecznego, a także obowiązek składania oświadczenia o zapoznaniu się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w Uczelni oraz o swoim stanie zdrowia - czytamy w komunikacie na stronach uczelni.

Z dniem 15 sierpnia 2021 r. uchylone zostało rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 25 lutego br. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Od nowego roku akademickiego, tj. 2021/2022, Ministerstwo Edukacji i Nauki przewiduje powrót do realizacji kształcenia w siedzibach uczelni, zastrzega jednak przy tym, że w przypadku zwiększenia się liczby zachorowań na COVID-19 możliwe będzie ponowne wprowadzenie ograniczeń, w tym powrót do kształcenia zdalnego.

Mimo uchylenia ww. rozporządzenia przepisy ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce dają uczelniom prawo do realizacji części zajęć dydaktycznych w trybie kształcenia zdalnego.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama