Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Powstaje aplikacja dająca wpływ na funkcjonowanie Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Trwają ostatnie prace nad aplikacją, dzięki której mieszkańcy Rzeszowa będą mieli wpływ usprawnianie warunków życia i funkcjonowanie miasta. Zdaniem ratusza to duży krok w kierunku smart city.
  • Źródło: media społecznościowe
Powstaje aplikacja dająca wpływ na funkcjonowanie Rzeszowa

Autor: Grzegorz Bukała Urząd Miasta Rzeszowa

O pomyśle stworzenia aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Rzeszowa zgłaszanie problemów i Interaktywnej Mapy Potrzeb, dające możliwość zgłoszenia problemu i włączenia mieszkańców miasta w realny problem kształtowania otaczającej rzeczywistości i jej kreowania słyszeliśmy jeszcze w czasie kampanii wyborczej ze strony Konrada Fijołka.

- Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości aplikacje poszerzymy o takie funkcjonalności jak programy lojalnościowe - nagradzające chociażby osoby poruszające się po Rzeszowie na rowerach. Tak byśmy w erę i kulturę smart city wkroczyli z przytupem - mówił Konrad Fijołek.

Wydawało się wówczas, że jej stworzenie było tylko pomysłem na końcówkę kampanii wyborczej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Kampania na nowym poziomie-Fijołek i jego aplikacja wyborcza

Trwają ostatnie prace nad aplikacją włączającą mieszkańców w usprawnienie funkcjonowania miasta

Jednak teraz widać, że potrzeba stworzenia aplikacji, dzięki której mieszkańcy będą mieli na usprawnienie warunków życia i funkcjonowanie miasta nie była wyłącznie hasłem na potrzeby kampanii wyborczej.

W piątek dowiedzieliśmy się, że trwają ostatnie prace nad kolejnym tego typu pomysłem Konrada Fijołka już jako prezydenta miasta.

- Aplikacja będzie łączyła funkcję pozwalającą na zapoznanie się z rzeszowskimi aktualnościami, ciekawymi imprezami i wydarzeniami sportowymi, informacjami o miejskiej edukacji, konsultacjach społecznych, czy utrudnieniach drogowych - informuje Konrad Fijołek na swoich mediach społecznościowych.

Dodatkowo władze dają mieszkańcom możliwość zgłaszania własnych pomysłów do jej funkcjonowania.

- Teraz trwają ostatnie prace nad tego typu rozwiązaniami, jednak nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy będą one mogły wejść realnie w życie. Chcemy, aby aplikacja docierała do jak najszerszego grona odbiorców - wyjaśnia nam Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama