Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszowski Bon Żłobkowy. Nabór wniosków już w tym miesiącu

Podziel się
Oceń

Nabór wniosków od zainteresowanych skorzystaniem z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego rozpocznie się w drugiej połowie września.
  • Źródło: informacje prasowe
Rzeszowski Bon Żłobkowy. Nabór wniosków już w tym miesiącu

Autor: Łukasz Kotulak

Wprowadzenie w Rzeszowie bonu żłobkowego Konrad Fijołek zapowiedział podczas wiosennej kampanii wyborczej.

- Taki bon z powodzeniem funkcjonuje w innych polskich miastach. Przed wyborami rozmawiałem o tym pomyśle z wieloma mieszkańcami Rzeszowa a także z właścicielami niepublicznych żłobków. Wszyscy o tym rozwiązaniu, które jest wsparciem zarówno dla mieszkańców jak i lokalnych przedsiębiorców, wypowiadali się pozytywnie. Dlatego też, tuż po wyborach, rozpoczęliśmy od razu intensywne prace nad wprowadzeniem bonu - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace koordynowała Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta miasta, której podlegają m.in. sprawy związane z polityką społeczną. - Projekt uchwały dotyczący wprowadzenia bonu udało się przygotować bardzo sprawnie. Radni przyjęli go na sesji, która odbyła się 24 sierpnia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami bon zacznie funkcjonować od września - informuje Krystyna Stachowska.

Rzeszowski Bon Żłobkowy ma na celu częściowe pokrycie opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Skorzystać z tego rozwiązania będą mogły osoby zamieszkujące wraz z dziećmi na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni - rodzice preadopcyjni, rodziny zastępcze niezawodowe), podlegające właściwości rzeszowskiego urzędu skarbowego, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.

Ze świadczenia tego skorzystać będą mogli także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym czy też osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne. Bon przysługuje w maksymalnej wysokości 300 zł miesięcznie.

- Formularze wniosków o ustalenie prawa do Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego będą dostępne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 (Sala Obsługi Mieszkańców) oraz na stronie internetowej Ośrodka [email protected] - informuje Irena Marszałek, dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama