Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Chciała sprzedać sprzęt AGD przez internet-straciła 6 000 zł

Podziel się
Oceń

To już kolejne tego typu oszustwo za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych. Kobiet a chciała sprzedać sprzęt AGD, a zamiast tego z jej konta skradziono 6 000 złotych. Na czym polega ten szczególny sposób wyłudzenia? Odpowiedź poniżej.
  • Źródło: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Chciała sprzedać sprzęt AGD przez internet-straciła 6 000 zł
Kradzież internetowa - Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne wyłudzenia przez portale sprzedażowe


O tej specyficznej metodzie wyłudzenia pieniędzy pisaliśmy już jakiś czas temu gdy nieomal jej ofiarą padła mieszkanka Strzyżowa. O całej sprawie można przeczytać w tym artykule:
Próba wyłudzenia dostępu do konta bankowego przez olx!

Tym razem natomiast swój apel o ostrożność wystosowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. W ostatnim czasie, w opisany w powyższym artykule sposób ponad 6 tys. zł. straciła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Metoda wyłudzenia za pośrednictwem portali sprzedażowych


Kobieta, na jednym z portali internetowych wystawiła do sprzedaży sprzęt AGD. Po pewnym czasie otrzymała wiadomość od rzekomego kupującego, który skontaktował się z nią za pomocą komunikatora, okazując zainteresowanie przedmiotem.

Następnie sprzedająca otrzymała link, który przekierował ją do strony internetowej, podobnej do popularnej witryny portalu internetowego. Pokrzywdzona, w przekonaniu, że podaje dane swojego konta bankowego, które umożliwią wpłatę za zakupiony przedmiot kupującemu, udostępniła mu wszystkie niezbędne informacje pozwalające na korzystanie z jej konta. Po ponownym sprawdzeniu stanu swojego konta stwierdziła, że brakuje na nim kilku tysięcy złotych.

Jak uniknąć oszustw i kradzieży internetowych?


Z powodu nasilenia się działalności oszustów internetowych policjanci proszą wszystkich o ostrożność w przypadku zakupów czy też sprzedaży właśnie za pośrednictwem portali sprzedażowych.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, aby nie korzystać z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki, będziemy mogli zobaczyć szczegóły i uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama