Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

W Rzeszowie rowery wjadą na buspasy

Podziel się
Oceń

Możliwość korzystania przez rowerzystów z rzeszowskich buspasów pozytywnie zaopiniowała Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego działająca przy prezydencie miasta.
  • Źródło: informacje prasowe
W Rzeszowie rowery wjadą na buspasy

Autor: Grzegorz Bukała Urząd Miasta Rzeszowa

- Rower jest coraz chętniej wykorzystywanym środkiem komunikacji. Ta tendencja jest widoczna w całej Europie i oczywiście także w Rzeszowie. Coraz więcej miast, w związku ze wzrastającą liczbą rowerzystów a także w związku z pewnymi niedostatkami w infrastrukturze rowerowej, decyduje się na umożliwienie korzystania miłośnikom dwóch kółek z buspasów. Decydujące są oczywiście względy bezpieczeństwa, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawie zapytałem o zdanie Komisję ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W skład komisji wchodzą m.in. przedstawiciele policji, straży miejskiej, Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Komisja podczas piątkowego posiedzenia pozytywnie zaopiniowała wprowadzenie możliwości korzystania z buspasów przez rowerzystów.

Zgodnie z sugestią komisji rozwiązanie ma zostać wprowadzone pilotażowo. Sytuacja na buspasach, po wpuszczeniu na nie rowerów, ma być sprawdzana przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Od kiedy rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów? - Taka możliwość zostanie wprowadzona w październiku, po spełnieniu wszystkich formalności, czyli m.in. po opracowaniu projektu organizacji ruchu. Dokładny termin będzie znany w ciągu kilkunastu najbliższych dni - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 13.09.2021 11:27
Sam jeżdżę rowerem, ale jazdę po buspasach uważam za niebezpieczną i niepotrzebną. Szybka jadący autobus zdmuchnie rowerzystę. Ponadto jeżeli rowerzysta nie będzie jechał przy samym krawężniku autobus nie wyprzedzi go i cała idea p. Fijołka weźmie w łeb, bo pomimo buspasów autobusy będą się wlokły jak muchy w smole.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama