Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Campus Polska Przyszłości dla młodych. Relacja uczestnika

Podziel się
Oceń

W wydarzeniu Campus Polska przyszłości wzięło udział prawie 1000 osób z całej Polski.
Campus Polska Przyszłości dla młodych. Relacja uczestnika
Campus Polska - Spotkanie ogólnodostępne. Prelegenci to m.in. Jan Komasa oraz prof. Jerzy Rzepliński

Autor: Kamila Bik

Byli to przede wszystkim przedstawiciele polityki krajowej tacy jak Donald Tusk, Rafał Trzaskowski, Władysław Kosiniak-Kamysz itd., samorządowej między innymi Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski czy Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz zagraniczni jak Burmistrz Londynu Sadiq Khan czy Mer Wilna Remigijus Šimašius, Prezydent elekt Białorusi Swiatłana Cichanouska.

Obecni byli także aktorzy jak Magdalena Szejbal, czy Maciej Stuhr oraz znani dziennikarze jak Michał Kolanko z Rzeczpospolitej. Jednak uważam, że kluczową rolę odegrali – i to chyba po raz pierwszy w Polsce – młodzi ludzie, którzy pokazali nie tylko chęć działania, ale przede wszystkim wykazali się faktem zrozumienia sytuacji w kraju i na świecie.
Campus Polska
Fot. Kamila Bik. Kolejka osób, które chcą zadać pytanie

Campus został podzielony na różne tematy takie jak klimat i zdrowie czy gospodarka, które trzeba było wcześniej wybrać poprzez rejestrację, gdyż każdy z paneli i warsztatów miał ograniczoną ilość miejsc oraz panele ogólnodostępne dla wszystkich.

Pierwszego dnia Campusu było jedno wydarzenie z udziałem Donalda Tuska oraz Rafała Trzaskowskiego, które chyba odbiło się największym echem w kraju z racji pytań jakie zadawali młodzi ludzie.

Bardzo wyraźnie można było dostrzec, co jest dla nich ważne i w jakim kierunku zmierza dzisiejsza młodzież, a są to związki partnerskie, klimat i czyste powietrze czy człowiek i technologia. Dodatkowo były ogólnodostępne wydarzenia specjalne oraz spektakle i koncerty, które odbywały się w każdy wieczór. Kolejne dni były wypełnione wydarzeniami ogólnodostępnymi, które zaczynały się od godziny 10:00, a kończyły nawet
o 23:00 koncertem lub spektaklem.
Campus Polska
Fot. Kamila Bik. Spotkanie z uczestniczkami Powstania Warszawskiego. Od lewej Anna Przedpełska-Trzeciakowska oraz Wanda Traczyk-Stawska

Długo przed przyjazdem zastanawiałem nad tym czym jest Campus Polska Przyszłości i czym powinien być. Przyznam, że spodziewałem się zwykłej „gadaniny” polityków, która niczego nowego nie wniesie, ale okazało się zupełnie inaczej. Młodzi ludzie oczekiwali bardzo jasnych odpowiedzi na zadawane im pytania, co w większości udało się uzyskać.

Dziś, gdy już wróciłem mogę śmiało po wielu rozmowach i przemyśleniach stwierdzić, że Campus będzie swego rodzaju impulsem do działań dla wielu młodych w ich najbliższym otoczeniu. Nie jestem pewny, czy to akurat dobre określenie, ale chyba najbliższe temu, co usłyszałem i co mogę wywnioskować.
Campus Polska
Fot. Kamila Bik. Spotkanie z Konradem Ciesiołkowiczem

Emocje jakie towarzyszyły w trakcie trwania Campusu są nie do opisania. Poznanie nowych przyjaciół, rozmowy z wieloma wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach, a przede wszystkim atmosfera, w której nikt nikogo nie ocenia, która może się nawet kojarzyć z filmami amerykańskimi, gdzie akcja toczy się właśnie na campusie.

Wiele osób stwierdziło, że nie wyobraża sobie, aby Campus Polska Przyszłości miał mieć jedną edycję i na szczęście na zakończeniu Campusu mogliśmy usłyszeć od Rafała Trzaskowskiego w przemowie końcowej, że następna edycja będzie miała miejsce na pewno.
Campus Polska
Fot. Kamila Bik. Spotkanie prawo do czystego powietrza. Prowadzi Agnieszka Warso-Buchanan

Kto wie? Może doczekamy się edycji Campus Polska Przyszłości Rzeszów 2022?

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama