Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Działacze Ruchu Polska 2050 apelują do radnych sejmiku: uchylcie uchwałę antyLGBT!

Podziel się
Oceń

W dniu 23 września 2021 odbyła się konferencja przedstawicieli Ruchu Polska 2050 dotycząca uchwały anty-LGBT przyjętej w maju 2019 przez radnych PiS Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
  • Źródło: informacja prasowa
Działacze Ruchu Polska 2050 apelują do radnych sejmiku: uchylcie uchwałę antyLGBT!
Polska 2050 Rzeszów

Autor: Łukasz Kotulak

Podkarpaccy działacze ruchu Polska 2050 na dzisiejszej konferencji wezwali radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego do uchylenia tej szkodliwej, ich zdaniem uchwały, na sesji sejmiku w najbliższy poniedziałek.

- Tak zwana uchwała anty-LGBT postawiła mieszkańców naszego województwa w złym świetle w oczach polskiej i europejskiej opinii publicznej. Coś, co w zamiarze autorów uchwały miało chronić rodziny w rzeczywistości bezpośrednio im szkodzi - powiedział Krzysztof Stańko, jeden z liderów Polski 2050 "Przez nieodpowiedzialne zachowanie lokalnych elit politycznych Województwo Podkarpackie może stracić 24 mln Euro. Zamiast troszczyć się o materialny dobrobyt mieszkańców, samorząd ideologicznie ich dzieli- dodała Anna Skiba Radna Miasta Rzeszowa z ramienia Polski 2050.

Wczoraj z podobnej uchwały wycofał się Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Nad wycofaniem uchwały anty-LGBT w dniu 27 września br. debatował będzie również Sejmik Województwa Małopolskiego oraz Lubelskiego.

W opinii Polski 2050 jest to najlepszy moment do działania w Sejmiku podkarpackim, by nie pozostać jako ostatni bastion nietolerancji w Polsce.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama