Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Rusza nabór do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty

Podziel się
Oceń

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty działający w Rzeszowskim Domu Kultury prowadzi nabór do grupy tanecznej oraz kapeli. Członkostwo w zespole to gwarancja mile spędzonego czasu i rozwoju talentów artystycznych, jak również szansa na zwiedzenie malowniczych zakątków Polski, Europy i świata. Do Karpat dołączyć mogą osoby powyżej 16 roku życia, a zapisy przyjmowane są podczas odbywających się zajęć otwartych.
  • Źródło: Informacja prasowa
Rusza nabór do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty
Zespół Pieśni i Tańca Karpaty

Autor: Zespół Pieśni i Tańca Karpaty

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, natomiast od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury. W zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, entuzjaści folkloru, głównie studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale także młodzież szkół średnich. Karpaty należą do międzynarodowej organizacji CIOFF, skupiającej zespoły ludowe z całego świata.

Znani i lubiani

Zespół Karpaty dał kilkaset koncertów w takich państwach, jak Belgia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja i Włochy, gdzie zawsze był ciepło i serdecznie odbierany przez widzów. Zdobył także wiele nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Najważniejsze miejsce w programie grupy zajmują pieśni i tańce z regionu podkarpackiego. Kierownikiem zespołu jest Anna Wawrzynowska, a jego członkowie rozwijają swoje pasje w trzech sekcjach: tanecznej, wokalnej
i muzycznej.

Jak się zapisać?

Do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty zapisać mogą się osoby, które ukończyły 16 rok życia. Nabór do grupy tanecznej oraz kapeli prowadzony jest podczas zajęć otwartych. Próby taneczne odbywają się w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170, jak również w środy w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a. Próby kapeli odbywają się w środy w godzinach 18:00-20:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka. Mailowy kontakt w sprawie zapisów możliwy na adres: [email protected].

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama