Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Tadeusz Ferenc został Honorowym Obywatelem Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Miejscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwko głosowało zaledwie dwóch radnych.
  • Źródło: Rzeszow112.pl
Tadeusz Ferenc został Honorowym Obywatelem Rzeszowa

Autor: Biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Przypomnijmy, we wtorek 30 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Jednym z jej głównych punktów były zmiany w planowanym budżecie stolicy Podkarpacia na 2022 rok. Jednak na tym posiedzeniu padł także inny punkt obrad.

Tadeusz Ferenc został Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa


Oprócz zmian budżetowych rzeszowscy radni zdecydowali na tym posiedzeniu także, czy nadać byłemu już prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

- Tę szczególną godność nadaje się wytrwałemu zwolennikowi dialogu z mieszkańcami Rzeszowa, niestrudzonemu w działaniach związanych z rozwojem i modernizacją miasta, oddanemu pracy na rzecz samorządu, która stanowi niekwestionowany wkład w uksztaltowanie obrazu współczesnego Rzeszowa, wpływając na jego atrakcyjność gospodarczą i społeczną. Szczere zaangażowanie z jakim oddawał się poszerzeniu granic miasta stało się swoistą misją Jego prezydentury, a będąc niekwestionowanym liderem w podejmowaniu inicjatyw zmierzających do uzyskania wysokiego standardu życia, spełniał oczekiwania rzeszowian - czytamy w projekcie uchwały.

Taki wniosek poparło 257 przedsiębiorców, a także dwie uczelnie: Politechnika Rzeszowa oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Uzasadnienie do prezentowanego dokumentu prezentował obecny prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

- Zapewnił miastu szybki i zrównoważony rozwój, wpisując się jednocześnie do grona najwybitniejszych współczesnych prezydentów polskich miast. Była to aktywna, wieloletnia działalność społeczna i samorządowa, charakteryzująca się wysoką skutecznością w osiąganiu zamierzonych celów oraz niezaprzeczalne sukcesy w okresie sprawowania urzędu Prezydenta Miasta stały się swoistym kamieniem milowym na drodze rozwoju Rzeszowa - mówił Konrad Fijołek.

Po uzasadnieniu nie było żadnej dyskusji, a od razu głosowanie. Za było 25 radnych, przeciwko zaledwie dwóch: Jerzy Jęczmionka oraz Mateusz Szpyrka.

Uroczyste nadanie mu tego tytułu odbędzie się zapewne 19 stycznia na uroczystości z okazji 668. urodzi lokacji Rzeszowa.

Napisz komentarz

Komentarze

Lola 01.12.2021 17:30
Król jest nagi. Tylko dwóch z PiSu ma honor. Ferenc i Skotnicki w tle wzetki i deweloperzy. Ludzie nie ma uczciwych w tym mieście?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama