Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

300 laptopów trafi niebawem do uczniów z podkarpackich szkół

Podziel się
Oceń

Asseco Poland wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa, Urzędem Województwa Podkarpackiego i PCK podsumowali akcję charytatywną #AssecoDzieciom. Komisja konkursowa przekaże 300 laptopów dla dzieci wraz z mobilnym Internetem.
  • Źródło: informacje prasowe
300 laptopów trafi niebawem do uczniów z podkarpackich szkół

Autor: pixabay

Edukacja zdalna to jedno z wyzwań pandemii, z którymi musimy się mierzyć. Od 20 grudnia ponownie uczniowie przeszli na ten tryb nauki, a dla wielu z nich oznacza to wykluczenie z dostępu do wiedzy. Ogrom tego problemu ujawnił się także w nadesłanych w ramach akcji zgłoszeniach.

Komisja przeanalizowała ponad 1300 zgłoszeń, z których wybrała 300 uczniów, którzy otrzymają nowe laptopy od Asseco. Aplikacje potwierdzone przez nauczycieli oraz dyrekcję szkół dotyczyły zarówno uczniów rzeszowskich szkół jak i uczniów z całego województwa.

- Bardzo się cieszę, że potrzebujące dzieci otrzymają komputery z dostępem do Internetu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję. Dziękuję Asseco za tak hojny gest, Kancelarii Prezydenta, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrektorowi Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszów i wszystkim, którzy w tę akcję włożyli wiele pracy i serca - powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Fundatorem komputerów jest firma Asseco Poland S.A. z Rzeszowa obchodząca 30-lecie swojej działalności. Internet zapewnia operator sieci komórkowej Plus. Sprzęt jest przekazywany na rzecz dzieci i młodzieży poprzez Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK i współpracujące z nim oddziały lokalne.

- Asseco powstało 30 lat temu z pasji do tworzenia czegoś nowego i potrzeby realizacji marzeń. I ta chęć odkrywania świata została z nami do dziś. W dzisiejszym świecie edukacja, rozwój i realizowanie pasji, które są mi tak bliskie bez dostępu do komputera czy Internetu, w zasadzie są niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież z Rzeszowa oraz całego Podkarpacia i przekazać sprzęt, który da im możliwość uczenia się, rozwijania zainteresowań i będzie szansą na lepszą przyszłość. Cieszę się bardzo ze wsparcia naszej inicjatywy ze strony lokalnych władz p. Marszałka Województwa Podkarpackiego i p. Prezydenta Miasta Rzeszowa, a także rzeszowskiego PCK. Jestem dumny, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla mieszkańców naszego miasta i regionu - mówi Adam Góral, Prezes Asseco Poland.

Przekazanie oraz dystrybucja sprzętu do wybranych uczniów rozpoczęła się 15.12.2021 roku. Zakończy się w pierwszych dniach nowego roku.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama