Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Historia Polskich Marek – nowy projekt fotograficzny PAP

Podziel się
Oceń

Polska Agencja Prasowa ruszyła z projektem fotograficznym Historia Polskich Marek, w ramach którego organizuje tematyczne wystawy archiwalnych zdjęć PAP. Na dedykowanej stronie będą publikowane unikatowe fotografie, artykuły i filmy pokazujące rozwój polskich przedsiębiorstw.
  • Źródło: PAP MediaRoom
Historia Polskich Marek – nowy projekt fotograficzny PAP
PAP MediaRoom
- Archiwum Fotograficzne PAP to ponad 18 milionów wyjątkowych i często bezcennych zdjęć dokumentujących życie społeczne, gospodarcze, kulturalne na przestrzeni ostatnich ponad 100 lat. Siłą projektu będą fotografie polskich marek, przedsiębiorstw, których działalność sięga jeszcze czasów wojennych - powiedziała Katarzyna Liebrecht, kierownik zespołu Archiwum Foto PAP.

Na stronie HISTORIA POLSKICH MAREK będą publikowane fotografie pokazujące architekturę fabryk, procesy powstawania produktów, sylwetki pracowników, klimat pracy sprzed dziesiątków lat. - Wiele zdjęć pojawi się po raz pierwszy - zapowiedziała Katarzyna Liebrecht. Galerie fotografii będą uzupełniane tekstami i filmami.

Historia Polskich Marek to także wystawy organizowane przez PAP, pozwalające na podróż w czasie - do życia sprzed wielu lat. Pozwolą one też na poznanie kultury i tradycji Polaków w czasach przedwojennych i powojennych.

Na stronie można obejrzeć m.in. relację z wystawy obejmującą unikatowe i niepublikowane wcześniej przedwojenne zdjęcia Pałacu Saskiego. Na czarno-białych fotografiach pięknie prezentuje się architektura Pałacu i sąsiednich budynków, styl ubiorów noszonych przez spacerujących po Ogrodzie Saskim warszawiaków.

Jeden z elementów projektu, Historia w Kadrze, to propozycja dla miłośników patrzenia na tematy społeczne, polityczne czy sportowe przez pryzmat emocji, dźwięków, kolorów, zamkniętych w starych fotografiach. Tematyczne galerie zdjęć są precyzyjnie przygotowywane przez zespół Archiwum PAP Foto, w taki sposób, by najpełniej zaprezentować wybrane zagadnienia, dotyczące m.in. historycznych rocznic, akcji społecznych, celebrowanych świąt, mody, sportu i ciekawostek.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama