Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

MZ: Można sprawdzić, jak będzie się przechodziło COVID-19

Podziel się
Oceń

Centrum e-Zdrowia uruchomiło kalkulator pozwalający osobom niezaszczepionym i ozdrowieńcom sprawdzić, jak przejdzie się zachorowanie na COVID-19.
  • Źródło: PAP
MZ: Można sprawdzić, jak będzie się przechodziło COVID-19

Autor: PAP Multimedia

Kalkulator dostępny jest na stronie: Sprawdź, jak możesz przechodzić COVID-19. Opracowali go naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Analizowane są wiek, płeć, masa ciała i wzrost. Ministerstwo Zdrowia w komunikacie na stronie pacjent.gov podkreśliło, że "zagrożenie ciężkim przebiegiem COVID-19 rośnie wraz z wiekiem, masą ciała, jest wyższe u mężczyzn i może być wyższe w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia z powodu innych chorób współistniejących".

Wynik analizy nie jest stuprocentowo pewny i nie zastępuje konsultacji lekarskiej. Nie stanowi także "podstawy do podejmowania decyzji".

Ministerstwo Zdrowia przypomniało, kluczowe dla uchronienia się przed ciężkim przebiegiem zakażenia są przede wszystkim szczepienia, bo to one "zmniejszają ryzyko ciężkiego zachorowania na COVID-19".

- Pamiętaj - zaszczepienie przeciwko COVID-19 znacząco redukuje ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 w każdym wieku - zaznaczył resort zdrowia.

Ważne jest także przestrzeganie zasad DDM, czyli dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek.

Kalkulator powstał na podstawie oceny klinicznej 1133 pacjentów z COVID-19 z kilkunastu ośrodków klinicznych w Polsce. Uczestnicy brali udział w badaniu prowadzonym przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (lider badania), Imagene.me SA (partner technologiczny) i Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Badanie sfinansowała Agencja Badań Medycznych. (PAP)

ak/ joz/

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama