Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Podkarpackie: ostatniej doby granicę z Ukrainą przekroczyło 69,5 tys. uchodźców

Podziel się
Oceń

Ostatniej doby przez podkarpackie przejścia graniczne do Polski uciekło przed wojną z terytorium Ukrainy 69,5 tys. osób. Od początku konfliktu z Rosją na Podkarpaciu granice przekroczyło 472,9 tys. uchodźców.
  • Źródło: PAP
Podkarpackie: ostatniej doby granicę z Ukrainą przekroczyło 69,5 tys. uchodźców

Autor: PAP Multimedia

Jak poinformował PAP w niedzielę rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz, w ostatniej dobie najwięcej osób przekroczyło granice w Medyce - niemal 30 tys. osób, w tym pieszo 14,9 tys. i pociągami 8,9 tys. osób.

Przez przejście w Korczowej do Polski dostało się 18 tys. osób, w tym pieszo 9,7 tys., w Budomierzu 15,1 tys., w tym pieszo 7 tys., a w Krościenku 6,5 tys., w tym pieszo 2,2 tys.

Jak podał ppor. Zakielarz, ostatniej doby z Polski wyjechało 6,9 tys. osób.

Od początku wojny, czyli od 24 lutego br. przez podkarpackie przejścia graniczne do kraju dostało się 472,9 tys. osób. Najwięcej przez przejście w Medyce 196,8 tys., w tym pieszo granice przekroczyło 81,3 tys., a pociągami 60,8 tys.

Blisko 90 proc. osób, które przekracza granicę na Podkarpaciu to obywatele Ukrainy, pozostały odsetek to ponad 150 narodowości. (PAP)

huk/ itm/

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama