Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

Podziel się
Oceń

Koordynacja działań w punktach recepcyjnych, szkolenie i organizacja pracy wolontariuszy, którzy na granicy polskiej niosą pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy to główne zadania uruchomionego w Rzeszowie Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.
W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

Autor: WSPiA

PCK z Rzeszowa będzie koordynować pracę wszystkich wolontariuszy, którzy udzielają pomocy uchodźcom wojennym w 9 punktach recepcyjnych na granicy polsko-ukraińskiej.

Centrum Wolontariatu PCK w WSPiA działa 24-godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki działalności Centrum Wolontariatu polska pomoc humanitarna ma być w jak największym stopniu dostosowana do aktualnych potrzeb ludzi przekraczających granice.

Dodatkowo Centrum Wolontariatu PCK pełni funkcję szkoleniową dla wszystkich wolontariuszy chcących nieść pomoc uchodźcom z rejonów objętych wojną na Ukrainie. W pomieszczeniach udostępnionych przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą będą także przyjmowani goście PCK m.in. przedstawiciele organizacji humanitarnych z całego świata, lekarze z innych krajów oraz darczyńcy.

Otwarcie Centrum Wolontariatu PCK w siedzibie WSPiA pozwoliło także na nawiązanie ścisłej współpracy obu instytucji. PCK cały czas poszukuje wolontariuszy, którzy w najbliższych dniach i miesiącach będą nieść pomoc uchodźcom. Dlatego WSPiA będzie kierowała swoich studentów zainteresowanych pracą w charakterze wolontariuszy.

Dzięki temu studenci będą również aktywnie uczestniczyć w programie szkoleń dla osób niosących pomoc innym. Dzięki współpracy WSPiA z Centrum Wolontariatu PCK podejmowane działania będą jeszcze bardziej efektywne i ukierunkowane na konkretne potrzeby osób opuszczających Ukrainę w obawie przed wojną.

Przypomnijmy, że studenci WSPiA praktycznie od początku konfliktu na Ukrainie włączają się w niesienie pomocy potrzebującym. Działają jako wolontariusze na dworcach w Przemyślu i Rzeszowie. Prowadzą także zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych uchodźcom i Ukraińcom walczącym o swoją niepodległość. Wsparli także jednego ze swoich kolegów, który przebywa na Ukrainie i zgłosił się do nich z konkretnymi potrzebami.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama