Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Ukraiński żołnierz o rosyjskim sprzęcie: "Ruskie g**no!"

Podziel się
Oceń

W sieci coraz większą popularnością cieszy się filmik, na którym ukraiński żołnierz łamaną polszczyzną opowiada o przebiegu walk. Jak tłumaczy, on i jego towarzysze są tam "dla przyjemności", a w nim samym płynie...polska krew!
  • Źródło: Informacja własna
Ukraiński żołnierz o rosyjskim sprzęcie: "Ruskie g**no!"
Fragment dostępnego w Internecie filmiku - Ukraiński żołnierz w sposób dosadny opowiada o przebiegu walk

Autor: Fragment dostępnego w Internecie filmiku

Filmik znaleźć można zarówno w serwisie YouTube, jak i m.in. na Twitterze. Główny bohater stoi na nim odwrócony do kamery, a za jego plecami znajdują się zniszczone, rosyjskie pojazdy wojskowe.

Pełny filmik dostępny jest pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=V0mipdDI0ZU

-Chociu opowiest' jak my walczym! - tłumaczy na wstępie żołnierz. -Państwo widzi, k***a, co my tutaj narobili?

-Roz***ane ruskie g**no! - woła operator kamery.

-No tak - odpowiada dziarsko żołnierz - roz***ane ruskie g**no! Tego g**na cała droga, bljat', k***a jest! Różnego g**na. I to kobieta ukraińska nawodiła artileriu na te g**na. No i oni z poczatku tam roz**ali z przodu. Oni zaczali uchodzić do tyłu. I ich rozj**ali na śmierć - tu ich śmierć nastała!

Zniszczone, rosyjskie pojazdy wojskowe, przedstawione na filmiku


Obok wyraźnie dosadnych i humorystycznych aspektów wypowiedzi ukraińskiego żołnierza, pojawia się również apel do Polaków:

-Także walczym państwo polskie. Walczym, prosim o pomocy. My nie potrebujem odzież, buty, jedzenie, nie! Nam ludzi tutaj dopomagajut. Potrebujem sieriozne rieczy. Potrebujem protiw tankow, potrebujem protiw samolotaw i takije różne - wyjaśnia.

I dodaje na koniec: -A w ogóle... jak polska pohoworka jest? Posłowie, tak, k***a jest? (najprawdopodobniej chodzi o "przysłowie" - dop. red.) No nieważne. Bić ruskich to, k***a, przyjemność, a nie praca! Paetamu my zanimajemsja tutaj prijemnostju. Nam tutaj pryjemno. Jak państwo myślą, że my, Ukraińcy, nie pojechali walczyć za swój kraj, to ja jestem Ukraińcem na 50%, 25% to Poliakam jest, 25% Żydom jest. My walczym nie tylko za Ukrainu, ale za Polsku walczym (...).




Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama