Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Podkarpacka policja zebrała dary dla dzieci ukraińskich policjantów

Podziel się
Oceń

Podkarpaccy policjanci wsparli rodziny swoich kolegów z Ukrainy. Dla dzieci zorganizowali specjalną zbiórkę darów.
  • Źródło: KWP Rzeszów
Podkarpacka policja zebrała dary dla dzieci ukraińskich policjantów

Autor: KWP Rzeszów

Osoby uciekające przed wojną, zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dzieci zabierają często tylko jedną ulubioną maskotkę. Gdy już znajdą się w bezpiecznym azylu, okazuje się, że ten jeden "umorusany miś" to za mało, by choć na chwilę zapomnieć o tragedii, która ich spotkała.

W policyjnym ośrodku w Polańczyku bezpieczne schronienie znalazło obecnie sześć rodzin policjantów z Ukrainy, w tym dziewięcioro dzieci.

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności, zorganizowali zbiórkę rzeczy, które umilą dzieciom czas.

Zebrane i zakupione - m.in. zabawki, maskotki, zeszyty, bloki do malowania, kredki, flamastry, farby, klocki i puzzle - zostały wczoraj przekazane dzieciom przebywającym w Polańczyku.

Chwila wręczenia prezentów była bardzo wzruszająca dla obu stron. Uśmiechy, które zagościły na twarzach dzieci i ich mam, były najlepszym podziękowaniem.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie będą nadal organizować zbiórki, uwzględniając bieżące potrzeby uchodźców przebywających pod policyjną opieką.

https://www.youtube.com/watch?v=5eLs2aRKsLA

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama