Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Społeczna Rada Kultury w Rzeszowie ma zarząd i zaczyna pracę

Podziel się
Oceń

Dziewięć osób stworzy zarząd Społecznej Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta Rzeszowa. Na jego czele stanie Ilona Dusza - Kowalska.
Społeczna Rada Kultury w Rzeszowie ma zarząd i zaczyna pracę
Zarząd Społecznej Rady Kultury przy prezydencie Rzeszowa

Autor: Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Spotkanie kandydatów na członków zarządu rady odbyło się w środę. Spośród 13 osób wybrano do niego 9, a następnie spośród nich ścisłe, trzyosobowe prezydium. Na jego czele stanie Ilona Dusza - Kowalska. Wiceprzewodniczącym rady będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska - Szukała.

Skład zarządu uzupełnią: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Bartłomiej Skubisz, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel.

- W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.

spoleczna rada kultury
Posiedzenie Społecznej Rady Kultury

Kultura jest kolejną dziedziną, w której powołano w Rzeszowie społeczną radę. Wcześniej w podobny sposób wybrano skład społecznych rad kobiet i sportu. W każdej z nich zasiadają społecznicy, których zadaniem będzie współpraca w władzami miasta w dziedzinach, które reprezentują. Taki model zarządzania Rzeszowem przyjął prezydent Konrad Fijołek, którego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, mającego szeroki wpływ na to, co dzieje się w mieście.

- Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta - powiedział Bartłomiej Skubisz.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
Reklama